1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Dünyaca ünlü isimlerin bulunduğu Warner Music'te Aleyna Tilki rüzgarı esecek

Dünyaca ünlü isimlerin bulunduğu Warner Music'te Aleyna Tilki rüzgarı esecek

Eğitim için Amerika'ya giden Aleyna Tilki müzik kariyerinde ilerleme sarf ediyor. Dünyaca ünlü isimlerin olduğu müzik grubunun içinde olacak olan Aleyna Tilki ilk Türk sanatçısı olacak.

Dünyaca ünlü isimlerin bulunduğu Warner Music'te Aleyna Tilki rüzgarı esecek

Bünyesinde Dua Lipa, Cher, David Guetta, Bruno Mars, Coldplay, Cardi B, Ed Sheeran gibi dünyaca ünlü isimlerin bulunduğu Warner Music Group’un yeni yıldızı Aleyna Tilki oluyor. Genç şarkıcı, şirketle bir İngilizce albüm ve 4 single yapacak.

GRUBUN İLK TÜRK SANATÇISI OLACAK

Dünyanın en büyük müzik şirketlerinden Warner Music Group’un CEO’su Stu Bergen ve şirketin Avrupa, Ortadoğu ve Afrika sorumlusu Alfonso Perez-Soto ile ocak ayından bu yana görüşmelerini sürdüren genç şarkıcı, 10 Mayıs’ta ön protokol imzalamıştı.

Anlaşma sürecinin sonuna gelen Tilki, önümüzdeki günlerde Londra’ya gidip şirket yetkilileriyle yeniden masaya oturacak ve bu kez albüm sözleşmesine imza atacak.

Son dönemde sık sık Los Angeles’a giderek ABD’li DJ Diplo ile kayıt yapan Aleyna Tilki, şirketle bir İngilizce albüm ve 4 single’ı kapsayan bir anlaşma yapacak.

Genç şarkıcı bu anlaşmayla Warner Music Group’un ilk Türk sanatçısı olacak. 

WARNER MUSİC GRUBU HAKKINDA

Warner Music Group, bilinen adıyla Warner Music, merkezi New York'ta bulunan Amerikalı bir küresel müzik şirketi. Alanında ABD'nin en büyüğü olan şirket, dünyada ilk üç içindedir. Warner Bros. Records, Parlophone Records ve Atlantic Records gibi şirketleri bünyesinde bulundurmaktadır. 

CEO: Stephen Cooper (Ağu 2011–)

Üst kuruluş: Access Industries

Genel merkezi: New York, New York, ABD

Kurucu: Warner Bros.

HABERE YORUM KAT