1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Dyson Lin kimdir? Deprem tahminleri nelerdir? Twitter adresi nedir?

Dyson Lin kimdir? Deprem tahminleri nelerdir? Twitter adresi nedir?

Dyson Lin kimdir? Deprem tahminleri nelerdir? Twitter adresi nedir? gibi sorular Elazığ depreminin ardından arama motorları aracılığı ile sorulmakta. İşte tüm detayları ile Dyson Lin...

Dyson Lin kimdir? Deprem tahminleri nelerdir? Twitter adresi nedir?

24 Ocak Cuma günü Elazığ'ın Sivrice merkezli 6,8 büyüklüğünde olan depremin yankıları kısa sürede dinecek gibi gözükmüyor. Bundan önceki süreçte, Manisa depremini de bilen ve Elazığ'da olan deprem içinde nokta atışı yapan Dyson Lin hakkındaki tüm sorular şu süreçte tüm arama motorlarına sorulmakta. Peki Dyson Lin kimdir? İşte tüm detaylar...

DYSON LIN KİMDİR?

Sosyal medya hesabındaki bilgiye göre ‘Tayvan Deprem Tahmin Enstitüsü’nun kurucusu olan Dyson Lin, IRIS adını verdiği ve titreşimlere dayanan bir sistemle olası depremleri önceden tahmin ettiği iddiasında bulunuyor. Ancak çok fazla tahmin yapması ve istatistiksel olarak bu kadar tahminin bazılarının tutmasının normal görünmesi nedeniyle de, birçok uzman tarafından güvenilir bulunmuyor. Uzmanlar, bu yöntemle depremleri öngörmenin mümkün olmadığını, Lin ise aksini savunuyor.

DEPREM TAHMİNLERİ NELERDİR?

Tayvanlı bilim insanının sosyal medyayı karıştıran mesajında ise IRIS sistemi dahilinde Balıkesir’de bulunan cihazın artan titreşimler sonucu ‘geçici olarak çöktüğü, bunun da yakın zamanda gerçekleşecek bir depremin habercisi olduğu’ iddia ediliyordu. Manisa depreminden yaklaşık dokuz saat önce atılan mesajda, “Cihazın çok büyük sinyaller aldığında çöktüğüne inanıyorum” deniliyordu.

 

 

 

ELAZIĞ'DA OLACAK DEPREM İÇİNDE KONUŞMUŞTU

 

 

TÜRKİYE'NİN DOĞUSU HAKKINDA YORUM YAPMIŞTI

Dyson Lin, 21 Ocak'ta kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Kars'ın ''10+6'' seviyesinde çok güçlü bir sinyal aldığını belirterek, ''Türkiye'nin doğusu büyük tehlike altında'' uyarısı yapmıştı.

Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası çok sayıda kullanıcı Lin'in söz konusu tweetinin altına nasıl tahmin yapabildiğine dair sorular yöneltti.

DYSON LIN'İN TWITTER ADRESİ NEDİR VE NASIL ULAŞILIR?

Dyson Lin'in resmi Twitter adresine ve ülkemiz ile alakalı yaptığı deprem paylaşımlarına buradan ulaşabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT