1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. EKİN TÜRK TV Frekans Ayarları 2021 - EKİN TÜRK TV Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

EKİN TÜRK TV Frekans Ayarları 2021 - EKİN TÜRK TV Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Türksat 4A uydusundan yayın yapan EKİN TÜRK TV frekans ayarlarını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken bilgilere haberimizde yer verdik. Bu içerikte ayrıca EKİN TÜRK TV Digitürk, D-smart ve Tivibu  kaçıncı kanalda yayın yapıyor? aramanıza da cevap verecektir.

EKİN TÜRK TV Frekans Ayarları 2021 - EKİN TÜRK TV Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Televizyonunuzu bilerek veya bilmeyerek fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Uydu alıcınıza böyle bir durumda aradığınız kanalın frekans bilgilerini yeniden girmeniz gerecektir. Dolayısıyla EKİN TÜRK TV frekans ayarları 2021 diye bir araştırma yapıyorsanız bu içerikte güncel EKİN TÜRK TV Frekans bilgilerini bulabilirsiniz.

Türkiye’nin aktif haberleşme uyduları Türksat 3A ve 4A uyduları Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş (TÜRKSAT) yönetiminde aktif ve başarılı bir şekilde görevlerini gerçekleştiriyor. Bu iki uyduda toplam 308 adet şifresiz kanal bulunuyor. Bunlardan 70’i HD yayın yaparken geri kalan 238 kanal ise SD formatta yayınlarını sürdürüyor. SD yayın ile HD yayın arasında sadece görüntü kalitesi farkı bulunuyor. HD yayın 1080P kalitesinde cihazlara yayın gönderirken, SD yayın ise 720p şeklinde kalitede gönderiyor. Buda evlerimize kadar ulaşan görüntünün netlik kalitesi olarak yansıyor.

EKİN TÜRK TV Frekans Ayarı 2021 Nedir? (Şifresiz)

EKİN TÜRK TV Frekansı ayarı 12034, Sinyal oranı 27500, Polarizasyon yönü V (Vertikal) - Dikey Batı şeklinde ayarlamanız gerekiyor. Aşağıda daha iyi anlaşılması için sizlere tane tane aktarıyoruz.

Kanal adı: EKİN TÜRK TV

Uydu : Türksat 4A

Frekans : 12034

Sinyal Oranı : 27500

Polarizasyon : V (Vertikal) - Dikey Batı

FEC : 5/6

Audio PID : 243

Video PID : 143

Kapsama Alanı : Batı

Bu içerikteki EKİN TÜRK TV Frekans bilgisi TÜRKSAT Resmi Web Sitesi üzerinden 2021 yılında edinilen bilgilere göre hazırlanmıştır.

4-009.jpg4-009.jpg

EKİN TÜRK TV Frekans Ayarı Nasıl Yapılır?

EKİN TÜRK TV kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden “frekans ekle” (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın.

Uydu adı kısmında "Türksat 4A" seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans, . Polarizasyon, Sembol kısmına kısmına yukarıda yer alan frekans bilgisini girin ve işlem tamamdı.

Cihazın Marka ve Modeline Göre kanal ekleme ayarlama işlemlerini aşağıdaki linklerden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.

frekans-2021.jpeg

EKİN TÜRK TV Digitürk Kaçıncı Kanal?

EKİN TÜRK TV kanalının Digitürk’te hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

EKİN TÜRK TV D-Smart Kaçıncı Kanal?

EKİN TÜRK TV kanalının D-Smart’ta hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

EKİN TÜRK TV Tivibu Kaçıncı Kanal?

EKİN TÜRK TV kanalının TİVİBU’da hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT