1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Emeklilerin bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

Emeklilerin bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

Emeklilerin bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin ne zaman ödeneceğine ilişkin açıklamada bulundu. Peki Emeklilerin bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek? İşte detaylar...

Emeklilerin bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

Emeklilerin bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek? Bakan Selçuk emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyelerinin ne zaman ödeneceğini açıkladı. Peki Emeklilerin bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek? Ayrıntılar haberimizde...

EMEKLİLERİN BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada  emeklilerin bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarihi duyurdu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emekli ve hak sahiplerinin farklı tarihlerde bankaya giderek mağduriyet yaşamaması için Kurban Bayramı ikramiyelerinin emekli aylıklarıyla hesaplara yatırılacağını açıkladı.

Emeklilerin bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

Bakan Selçuk'un yaptığı açıklama şu şekilde:

"Yaklaşık 12 milyon emeklimizin Kurban Bayramı ikramiyeleri 17-29 Temmuz tarihlerinde ödenecek. Zamlı temmuz aylıklarıyla Kurban Bayramı ikramiyelerinin, SSK'lı emeklilerimiz için 17-26 Temmuz tarihleri arasında, Bağkur'lu emeklilerimiz için de 25-28 Temmuz tarihleri arasında aylık ödeme günlerinde hesaplara yatırılacak. Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşlarımızın ağustos ayına ilişkin aylıkları, Kurban Bayramı'na denk gelmesi nedeniyle temmuz aylık farkı, ağustos aylıkları ve Kurban Bayramı ikramiyeleriyle ödenecek. Bu  kapsamda Ziraat Bankasından her ayın 1. ve 2. gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz'da, 3. 4. ve 5. gününde aylıklarını alanlar da 29 Temmuz'da ödemeler gerçekleştirilecek. Aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilerimize ise 28 Temmuz'da ödeme yapılacak."

Emeklilerin bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

Emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini belirten Bakan Selçuk, "Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize ikramiyelerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Şimdiden aileleriyle birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini diliyorum."

Emeklilerin bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

KURBAN BAYRAMI İÇİN YATIRILACAK EMEKLİ İKRAMİYESİ NE KADAR?

Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi bu sene 1000 TL olarak belirlenmişti. Emeklilere yine Kurban Bayramı için yatırılacak miktarın 1000 TL olması bekleniyor.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban Bayramı 1.günü: 31 Temmuz 2020

Kurban Bayramı 2.günü: 1 Ağustos 2020

Kurban Bayramı 3.günü: 2 Ağustos 2020

Kurban Bayramı 4.günü: 3 Ağustos 2020

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT