1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. EPDK Başkanı Yılmaz: Fazla alınan tutarların iade edilmesi gerekiyor

EPDK Başkanı Yılmaz: Fazla alınan tutarların iade edilmesi gerekiyor

EPDK Başkanı Yılmaz, vatandaşların İGDAŞ'ı yüksek fatura tutarları nedeniyle şikayetleri üzerine, "Fazla alınan tutarların vatandaşlara iade edilmesi gerekiyor. Aksi takdirde biz bu konuya müdahil olacağız ve İGDAŞ cezai yaptırımla karşı karşıya kalacak.Şu anda başka illerden gelen bir şikayet söz konusu değil. Eğer böyle bir şikayet söz konusu olursa gerekli müdahaleler yapılacak." dedi.

İBB iştiraklerinden olan İGDAŞ hakkında vatandaşlardan gelen yüksek gelen doğal gaz faturası şikayetleri üzerine harekete geçen EPDK, İGDAŞ hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma sonrası CNN Türk canlı yayınına bağlanan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz şu ifadeleri kullandı:

"Bize vatandaşlardan yoğun bir şekilde şikayet geldi. Faturaları inceleyince bir takım bulgular elde ettik. 25 ile 35 gün arasında okunması gereken faturaların 55 günde okunduğunu gördük. Burada vatandaşların bir mağduriyeti söz konusu. Biz de bu konuyla ilgili soruşturma başlattık, kayıtsız kalamazdık."

"İGDAŞ'TAN BÖYLE BİR UYGULAMA BEKLEMİYORDUK"

"İGDAŞ yıllardır bu sektörün öncülerinden olan bir kurum. İGDAŞ'tan böyle bir uygulama beklemiyorduk.  diyen Yılmaz, "Faturalar eğer şartlar nedeniyle belirlenen sürede okunmuyorsa geçen yılın aynı dönemine ait fatura gönderilmeliydi.Fazla alınan tutarların vatandaşlara iade edilmesi gerekiyor. Aksi takdirde biz bu konuya müdahil olacağız ve İGDAŞ cezai yaptırımla karşı karşıya kalacak." diye konuştu
 

HABERE YORUM KAT