"Erdoğan ile Bahçeli yerel seçim öncesi ortak miting düzenleyecek"

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, yerel seçim öncesi Erdoğan ile Bahçeli'nin Türk siyaset tarihinde bir ilke imza atacaklarını ve iki lider birlikte ortak bir miting gerçekleştireceklerini söyledi.

"Erdoğan ile Bahçeli yerel seçim öncesi ortak miting düzenleyecek"

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, yerel seçimler öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli'nin ortak miting yapabileceğini söyledi.

CNNTürk'te soruları yanıtlayan Kurtulmuş, yerel seçim çalışmalarına ilişkin mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin önümüzdeki günlerde bir araya gelebileceğini belirten Kurtulmuş, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli yerel seçimde önemli bazı illerde ortak miting düzenleyebilir" dedi.

"JEFFREY'İN YPG AÇIKLAMASI KABUL EDİLEMEZ"

Kurtulmuş, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'in "Devlet altı yapılarla daimi ilişkilerimiz yoktur. Uzun dönemde askeri ve siyasi bir destekten bahsediyorsanız, bu yönetimin böyle bir politikası yok. İsrail'in, sınırındaki Hizbullah'ı kendine tehdit olarak gördüğü gibi, Suudilerin sınırlarındaki Husileri kendilerine tehdit olarak gördüğü gibi onlar da (Türkiye) PYD'yi en azından kendileri için potansiyel bir tehdit olarak görüyorlar. Bunu dikkate almalıyız, alıyoruz ve Türklerle bu konuda çalışıyoruz" sözlerine tepki gösterdi. Kurtulmuş, "Jeffrey'in YPG açıklaması kabul edilemez. PKK terör örgütüdür, siyasi organizasyon olmaz" dedi.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡