1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Erkin Şahinöz kimdir, nereli, kaç yaşında? Mesleği ne?

Erkin Şahinöz kimdir, nereli, kaç yaşında? Mesleği ne?

Erkin Şahinöz'ün hayatı internet kullanıcıları tarafından merak ediliyor. Biz de haberimizde sizler için Erkin Şahinöz kimdir, nereli, kaç yaşında? Mesleği ne? sorularının yanıtını derledik. Detaylar haberimizde...

Erkin Şahinöz kimdir, nereli, kaç yaşında? Mesleği ne?

Finans profesörü Özgür Demirtaş ile girdiği kripto para tartışmasının ardından Erkin Şahinöz'ün hayatı internet kullanıcıları tarafından araştırılmaya başlandı. Biz de haberimizde sizler için, Erkin Şahinöz kimdir, nereli, kaç yaşında? Mesleği ne? sorularının yanıtını derledik.

ERKİN ŞAHİNÖZ KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

1977 İstanbul doğumlu Erkin Şahinöz, 44 yaşındadır. Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisi mezunudur. ABD’de University of Nebraska’da burslu olarak önce MBA yapmıştır. Ardından aynı üniversitede ekonomi üzerine yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Şahinöz, 2002 yılında Nebraska eyaletinin en başarılı genç iş insanı ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Erkin Şahinöz kimdir nereli kaç yaşında Mesleği ne

MESLEĞİ NE?

Şahinöz, çalışma hayatına 1999'da  Araştırma Asistanı olarak başladı. 2000-2002 yılları arasında ABD’nin ulusal danışmanlık şirketi Business Development Center’da bankalara ve reel sektör firmalarına stratejik yönetim ve finans danışmanlığı yapmıştır.

Şahinöz, ABD Merkez Bankası (FED) tarafından 2002 yılında ekonomist olarak transfer edilmiştir. FED’e Ekonomik Araştırmalar Grubu Direktörü olarak atanmıştır. 2007 yılında ise Türkiye’ye dönmüş ve Yurtiçi Kargo’yu da bünyesinde barındıran Arıkanlı Holding’de Strateji Koordinatörlüğü ve İş Geliştirme bölümünü kurmuştur.

2009'da Erste Bank’ın (Avusturya’nın en büyük bankası) Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürütmeye başlamıştır. Şahinöz, Dünya gazetesi ve birçok ulusal dergi, gazetede köşe yazıları yazmaktadır. Ayrıca ulusal televizyon kanallarında yorumcu olarak katılım göstermektedir.

Birçok platformda konuşma yapan Erkin Şahinöz'ün Blokzincir Kripto Paralar Bitcoin: Satoshi Dünyayı Değiştiriyor adında kitabı bulunmaktadır. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT