1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Eskişehir'de kilitli olan caminin kapısında ağlayarak namaz kıldılar

Eskişehir'de kilitli olan caminin kapısında ağlayarak namaz kıldılar

Türkiye genelinde koronavirüs salgının yayılmasını önlemek için ibadethaneler kapatıldı. Eskişehir'de cuma vakti caminin kapısında toplanan bazı vatandaşlar kapının kilitli olduğunu görünce ibadetlerini cami kapısında gözyaşları içinde yaptılar.

Eskişehir'de kilitli olan caminin kapısında ağlayarak namaz kıldılar

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı'nca Türkiye çapında camiler koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla ibadetlere kapatılırken, Eskişehir'de Cuma namazı vakti cami önünde toplanan ve kapalı kapı önünde namaz kılan bazı vatandaşlar gözyaşları içinde ibadetlerini yerine getirdi.

Eskişehir'de ise Cuma namazını Odunpazarı'nda bulunan Reşadiye Camii'nde kılmak isteyen vatandaşlar caminin kapalı olması sebebiyle kapı önünde ibadetlerini yerine getirdi.

GÖZYAŞLARI İÇİNDE KILDILAR

Cuma namazını camiye gelerek kılmak isteyen bazı vatandaşlar caminin kapalı olması sonucu geri dönerken bazıları ise cami kapısının önünde ibadetlerini yerine getirdi. Kısa sürede cami önünde bazı vatandaşlar küçük gruplar halinde cemaatle, bazıları ise bireysel olarak namazlarını kıldı.

Bazı vatandaşların maske taktıkları gözlenirken, namaz sırasında Korona virüs sonucu ibadethanelerin kapanmasına duygulanan birkaç kişi ise gözyaşlarını tutamadı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca Korona virüsün yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında cemaat halinde namaz kılınması bir süreliğine yasaklanmıştı. Eskişehir Reşadiye Camii önünde de cemaat halinde namaz kılınmasını önlemek amacıyla emniyet ekipleri teyakkuzda bulundu.

Bir grup vatandaşın cemaat halinde namaz kılmaya başlaması sonucu ise emniyet ekipleri vatandaşları bireysel namaz kılmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Eskişehir'de kilitli olan caminin kapısında ağlayarak namaz kıldılarEskişehir'de kilitli olan caminin kapısında ağlayarak namaz kıldılarEskişehir'de kilitli olan caminin kapısında ağlayarak namaz kıldılarEskişehir'de kilitli olan caminin kapısında ağlayarak namaz kıldılar

 

HABERE YORUM KAT