1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Et ve Süt Ürünleri şubesinin önünde sosyal mesafeli kuyruk

Et ve Süt Ürünleri şubesinin önünde sosyal mesafeli kuyruk

Yozgat'ta ramazan öncesi hijyenik ve ekonomik et ihtiyaçlarını karşılamak için Et Ve Süt Kurumun (ESK) önünde sosyal mesafe kuralına göre sıraya giren vatandaşlar yol boyunca uzun kuyruklar oluşturdu. Vatandaşlar ESK'yi diğer satış yerlerine göre 5-6 TL daha ucuz olduğundan dolayı tercih ettiklerini söyledi.

Et ve Süt Ürünleri şubesinin önünde sosyal mesafeli kuyruk

Yozgat'ta Et ve Süt Ürünleri Kurumunun (ESK) satış şubesi önünde, ramazan öncesi ekonomik fiyata et almak için sıra bekleyen vatandaşlar sosyal mesafe kuralınca sıraya girince şube önünde uzun kuyruklar oluştu.

Ramazan hazırlıklarının başlamasıyla Et ve Süt Kurumu perakende satış şubesinden, kilogramı 34 liradan kıyma, 37 liradan kuşbaşı, 45,5 liradan Yozgat kavurması almak isteyenler şube önlerinde yoğunluk oluşturdu. 

Müşteriler ölümcül koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında sosyal mesafe kuralına uygun olarak şubeye alındı.

sosyal-mesafe-kurali-et-ve-sut-kurumu-satis-subesi-onundeki-kuyrugu.jpg

Et ihtiyacını kurumdan alan Nusret Alper, AA muhabirine, ramazana hazırlık yaptıklarını söyledi.

Alper, sırayı beklerken sosyal mesafe ve sağlık kurallarına uyduklarını ifade ederek, "Eti buradan almamızın sebebi etler hijyenik, kuruma daha fazla güveniyoruz. Devletimizin sağladığı tüm imkanlara güveniyoruz, devletimiz var olsun, Allah milletimize selamet versin, inşallah bu hastalıktan da tez zamanda kurtuluruz." dedi. 

Yakup Bal da Et ve Süt Kurumunu etin diğer yerlere göre 5-6 lira ucuz olmasından dolayı tercih ettiklerini söyledi. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT