1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Tuzla'da fabrika girişine dezenfektan kabini kuruldu

Tuzla'da fabrika girişine dezenfektan kabini kuruldu

Tuzla'da bir fabrika koronavirüs salgınına karşı sanayi alanında kullanılan boş kabinleri dezenfektan tüneli olarak yeniden tasarladı. Fabrika çalışanları için bahçeye kurulan kabine işçiler işe giriş ve çıkış saatlerinde girerek dezenfekte oluyor.

Türkiye dahil 200 ülkede görülen yeni tip ölümcül koronavirüs (Covid-19) salgını hızını sürdürmeye devam ederken Türkiye'de bazı vatandaşlar işlerine gitmeye devam ediyor. Tuzla'da bir firma çalışanları için dezenfektan kabini icat etti. 

Tuzla'da fabrika girişine dezenfektan kabini kuruldu

Tuzla'da toz ve yaş boya makina imalatı alanında faaliyet gösteren bir firma, sanayi alanında kullanılan kabinleri, korona virüs tehdidine karşı dezenfektan tüneli olarak yeninden tasarladı. Firmanın ürettiği ilk dezenfeksiyon tüneli ise firma çalışanları tarafından kullanılmak üzere iş yerinin bahçesine kuruldu. Bu sayede iş yeri çalışanları sabah ve akşam tünelden geçerek dezenfekte oluyor. Firma yetkilisi Ayhan Çelenk, dezenfektan tünellerinin dezenfeksiyon solüsyonunu insan üzerine püskürttüğünü belirterek, tüneller meydanlar, alış veriş merkezleri ve tren istasyonları gibi insanların yoğun olduğu yerlere kurulabileceğini söyledi. Çelenk, tünellerin yurt dışına da pazarlanabileceklerini kaydetti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT