1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. FARDA TV Frekans Ayarları 2021 - FARDA TV Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

FARDA TV Frekans Ayarları 2021 - FARDA TV Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Türksat 4A uydusundan yayın yapan FARDA TV frekans ayarlarını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken bilgilere haberimizde yer verdik. Bu içerikte ayrıca FARDA TV Digitürk, D-smart ve Tivibu  kaçıncı kanalda yayın yapıyor? aramanıza da cevap verecektir.

FARDA TV Frekans Ayarları 2021 - FARDA TV Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Televizyonunuzu bilerek veya bilmeyerek fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Uydu alıcınıza böyle bir durumda aradığınız kanalın frekans bilgilerini yeniden girmeniz gerecektir. Dolayısıyla FARDA TV frekans ayarları 2021 diye bir araştırma yapıyorsanız bu içerikte güncel FARDA TV Frekans bilgilerini bulabilirsiniz.

Türkiye’nin aktif haberleşme uyduları Türksat 3A ve 4A uyduları Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş (TÜRKSAT) yönetiminde aktif ve başarılı bir şekilde görevlerini gerçekleştiriyor. Bu iki uyduda toplam 308 adet şifresiz kanal bulunuyor. Bunlardan 70’i HD yayın yaparken geri kalan 238 kanal ise SD formatta yayınlarını sürdürüyor. SD yayın ile HD yayın arasında sadece görüntü kalitesi farkı bulunuyor. HD yayın 1080P kalitesinde cihazlara yayın gönderirken, SD yayın ise 720p şeklinde kalitede gönderiyor. Buda evlerimize kadar ulaşan görüntünün netlik kalitesi olarak yansıyor.

FARDA TV Frekans Ayarı 2021 Nedir? (Şifresiz)

FARDA TV Frekansı ayarı 12446, Sinyal oranı 2400, Polarizasyon yönü H (Horizontal) - Yatay Doğu şeklinde ayarlamanız gerekiyor. Aşağıda daha iyi anlaşılması için sizlere tane tane aktarıyoruz.

Kanal adı: FARDA TV

Uydu : Türksat 4A

Frekans : 12446

Sinyal Oranı : 2400

Polarizasyon : H (Horizontal) - Yatay Doğu

FEC : 3/4

Audio PID : 256

Video PID : 308

Kapsama Alanı : Doğu

Bu içerikteki FARDA TV Frekans bilgisi TÜRKSAT Resmi Web Sitesi üzerinden 2021 yılında edinilen bilgilere göre hazırlanmıştır.

frekans-2021.jpeg

FARDA TV Frekans Ayarı Nasıl Yapılır?

FARDA TV kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden “frekans ekle” (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın.

Uydu adı kısmında "Türksat 4A" seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans, . Polarizasyon, Sembol kısmına kısmına yukarıda yer alan frekans bilgisini girin ve işlem tamamdı.

Cihazın Marka ve Modeline Göre kanal ekleme ayarlama işlemlerini aşağıdaki linklerden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.

FARDA TV Digitürk Kaçıncı Kanal?

FARDA TV kanalının Digitürk’te hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

FARDA TV D-Smart Kaçıncı Kanal?

FARDA TV kanalının D-Smart’ta hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

FARDA TV Tivibu Kaçıncı Kanal?

FARDA TV kanalının TİVİBU’da hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT