1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Fatih Er kimdir? Nereli? Kaç yaşında? | TRT Genel Müdür Yardımcısı Fatih Er hayatı

Fatih Er kimdir? Nereli? Kaç yaşında? | TRT Genel Müdür Yardımcısı Fatih Er hayatı

TRT Uluslararası Yayınlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Gazeteci Fatih Er'in hayatı, vatandaşlar tarafından merak konusu halimne geldi. Peki Fatih Er kimdir? Nereli? Kaç yaşında? | TRT Genel Müdür Yardımcısı Fatih Er hayatı

Fatih Er kimdir? Nereli? Kaç yaşında? | TRT Genel Müdür Yardımcısı Fatih Er hayatı

TRT Uluslararası Yayınlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine atanan Gazeteci Fatih Er'in yaşamı, bu kapsamda merak konsu oldu. İnternet kullanıcılarının arama motorlarında sıklıkla baktığı Fatih Er kimdir? Nereli? Kaç yaşında? | TRT Genel Müdür Yardımcısı Fatih Er hayatı sorularına biz de haberimizde yer verdik. İşte detaylar...

FATİH ER KİMDİR? NERELİ? KAÇ YAŞINDA?

1979 yılında Konya'da dünyaya gelen 42 yaşındaki Fatih Er, meslek hayatına yerel medyada başladı. Kanal 7 haber merkezinde 1998'de profesyonel olarak gazeteciliğe adım atan Fatih Er, medya eğitimi için gittiği Avustralya'da farklı medya kuruluşlarında çalıştı. Türkiye'ye döndükten sonra Doğan Medya grubu Star Haber'de dış haberler prodüktörlüğü ve sunuculuk görevlerini üstlendi.

Fatih Er kimdir? Nereli? Kaç yaşında? | TRT Genel Müdür Yardımcısı Fatih Er hayatı

TV Net ve Kanal 24'ün kurucu ekibinde dış haberler editörü ve sunucu olarak yer alan Fatih Er, 2009-2012 yılları arasında TRT'nin Kudüs muhabirliği görevini yürüttü.

TRT GENEL MÜDÜR YARDIMCISI FATİH ER HAYATI

Fatih Er'in, Arap Baharı sürecinde Mısır, Tunus ve Libya'da imza attığı haberler hem Türkiye'de hem dünyada önde gelen basın yayın kuruluşlarında yayınlandı.

Daha sonra Aljazeera Türk ekibine dahil olan Fatih Er, 2013-2014 yıllarında A Haber'de editör-sunucu ve kıdemli-muhabir olarak görev yaptı ve aynı dönem Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Televizyon Haberciliği dersleri verdi.

Fatih Er kimdir? Nereli? Kaç yaşında? | TRT Genel Müdür Yardımcısı Fatih Er hayatı

Türkiye'nin Uluslararası yayın yapan ilk televizyon kanalı TRT World'un kurucularından olan Fatih Er, 2014-2016 yılları arasında haber müdürlüğü ve 2017-2019 yılları arasında genel yayın yönetmenliği görevlerinde bulundu. Er, son olarak TRT İngiltere temsilciliğini yürüttü.

Çok iyi derecede İngilizce bilen Er, evli ve 1 çocuk babası.

TRT'den yapılan açıklamaya göre Er, TRT Uluslararası Yayınlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu.

 

Berna Akkaya
Gündem ve Teknoloji Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT