1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Gökhan Özoğuz O Ses Türkiye'den Ayrılıyor mu | Özoğuz Açıkladı

Gökhan Özoğuz O Ses Türkiye'den Ayrılıyor mu | Özoğuz Açıkladı

O Ses Türkiye yarışmasının sevilen ve her sene şampiyon çıkaran jürisi Gökhan Özoğuz "müziğe ağırlık vereceğim" sözlerinn yanlış amlaşıldığını açıklayarak konuya açıklık getirdi.

Gökhan Özoğuz O Ses Türkiye'den Ayrılıyor mu | Özoğuz Açıkladı

O Ses Türkiye'nin en sevilen, başarılı jürisi Gökhan Özoğuz hakkında çıkan O Ses Türkiye jüriliği bırakıyor iddialarına yanıt verdi. Daha evvel yaptığı bir açıklama yüzünden jüriliği bırakacağı konuşulan Özoğuz konu hakkında yanlış anlaşıldığını ifade etti.

"ARTIK MÜZİK YAPMAK İÇİN VAKTİM VAR"

Önceki gece Etiler’de görüntülenen şarkıcı, “Yarışma yüzünden müzikten uzak kaldım, bundan sonra müziğe ağırlık vereceğim” sözlerine açıklık getirdi: “Söylediklerim yanlış anlaşılmış. Yarışma yeni bitti, artık müzik yapmak için vaktim var demek istemiştim.”

Gökhan Özoğuz O Ses Türkiye'den Ayrılıyor mu | Özoğuz Açıkladı

HER SENE ŞAMPİYONLUK

'O Ses Türkiye' yarışmasında jüri üyeliği yapan şarkıcı, yeni projelerini anlattı. Günaydın'da yer alan habere göre; Gökhan Özoğuz "Program yeni bitti... Yarışma yüzünden müzikten biraz uzak kaldım. O yüzden yeni program yapmayacağım, müziğe ağırlık vereceğim" dedi. 2014 yılında O Ses Türkiye jürisine dahil olan Gökhan Özoğuz, aynı yıl yarışmacısı Hasan Doğru ile birinciliği göğüsledi. 2016 yılında yine Gökhan Özoğuz'un takımında yer alan Emre Sertkaya şampiyon oldu. Gökhan Özoğuz, son şampiyonluğunu ise bu yıl Lütfiye Özipek ile yaşadı.

lutfiye_ozipek_kimdir_kac_yasinda_merak_edilen_hayati_1517812285_5862.jpg

GÖKHAN ÖZOĞUZ KİMDİR,ASLEN NERELİDİR?

Gökhan Özoğuz, 11 Ekim 1976 tarihinde istanbul’da Fenerbahçe semtinde doğmuştur. Aslen Gaziantep'lidir. Babası Ahmet Özoğuz’dur. Açıköğretim Fakültesinde okudu. 2007’de babaları Ahmet Hamdullah Özoğuz vefat etti. Müzisyen olmak için en büyük desteği dedesinden gördü.

15 yaşında gitar çalmaya merak salan Gökhan Özoğuz, Athena müzik grubunun solistidir. Athena grubunun gitaristi Hakan Özoğuz ikiz kardeşidir. 2004 yılında Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi For Real adlı şarkıyla temsil ettiler. Bu şarkı 195 puanla 4. oldu ve Türkiye Eurovision tarihinde en fazla puan alan şarkı oldu.

Holigan albümünün aynı isimli şarkısı futbol maçlarının değişmez sloganı oldu. A Milli Basketbol takımımız için yaptığı “12 Dev Adam” şarkısı ise basketbol takımının sembol şarkısıdır.

EĞİTİM İÇİN LONDRA'YA GİTTİ

2006 yılında ikiz kardeşi ile 4 yıllığına müzik eğitimi için Londra’ya gittiler Gökhan Özoğuz, 28 Aralık 2012 tarihinde Melis Ülken ile evlendi. 3 Temmuz 2013 tarihinde Ayşe Derya adında bir kızı oldu.

2013-2014 yayın döneminde Star Tv'de yayınlanan ve Acun Ilıcalı'nın yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptığı “O Ses Türkiye” isimli müzik yarışmasında jüri üyeliği yapmıştır.

Acun Ilıcalı’nın yaptığı TV8'de 29 Eylül 2014 tarihinde başlayan 4. Sezon “O Ses Türkiye” adlı yarışma programında; yeni jüri üyeleri ise Mazhar Alanson, Özkan Uğur, Athena Gökhan Özoğuz, Hadise Açıkgöz ve Ebru Gündeş oldu. Mazhar Alanson ve Özkan Uğur aynı koltukta yer alacak ve tek oy hakkına sahip olacak.

O Ses Türkiye’nin 2015 - 2016 sezonu 5. sezonunda Gökhan Özoğuz, jüri üyesi olarak Murat Boz, Hadise Açıkgöz, Ebru Gündeş ve ikiz kardeşi Hakan Özoğuz ile birlikte görev yapacak.

-gokhan-ozoguz-kimdir-0.jpg

Acun Ilıcalı’nın kanalı TV8'de 4 Ekim 2016 tarihinde başlayacak olan "O Ses Türkiye" yeni sezonunda Jüri heyetinden ayrılan Ebru Gündeş'in yerine Sibel Can dahil edildi. "O Ses Türkiye" yeni sezonunda jüri heyetinde Sibel Can, Gökhan Özoğuz, Hadise Açıkgöz, Murat Boz ve Gökhan Özoğuz'un ikiz kardeşi Hakan Özoğuz ile birlikte görev yapacak.

2017 yılı Ekim ayında başlayan O Ses Türkiye'nin yeni sezonunda Murat Boz, Hadise Açıkgöz, Yıldız Tilbe ile beraber juri olarak görev yapacaktır.

gokhan-ozoguz-o-ses-turkiye-de-yok.jpg

Albümleri :
1993 - One Last Breath
1998 - Holigan
2000 - Tam Zamanı Şimdi
2001 - Mehteran Seferi (EP)
2002 - Her Şey Yolunda
2004 - US
2005 - Athena
2006 - İT (EP)
2007 - 100 Şerefli Yıl (EP)
2010 - Pis
2011 - Ben böyleyim (EP)
2014 - Altüst

Filmleri :
2002 - O Şimdi Asker,
2005 - O Şimdi Mahkum,
2006 - Tramvay (film),
1996 - Tatlı Kaçıklar, (Konuk oyuncu)

 

 

 

HABERE YORUM KAT