1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Güntekin Onay, BeIN Sports'tan ayrıldı mı?

Güntekin Onay, BeIN Sports'tan ayrıldı mı?

Ünlü spiker ve yorumcu Güntekin Onay'ın BeIN Sports'ta Kayserispor - Fenerbahçe ve Beşiktaş - Bursaspor maç sonu programlarında olmaması vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Akıllara ise 'Güntekin Onay, beIN Sports'tan ayrıldı mı?' sorusu geldi.

Güntekin Onay, BeIN Sports'tan ayrıldı mı?

Süper Lig maçlarından sonra yayıncı kuruluş beIN Sports'ta Metin Tekin ve Tümer Metin ile program yapan Güntekin Onay, ekranlarda yer almamaya başladı. Güntekin Onay'ın beIN Sports'tan ayrıldığı iddia edildi. Kayserispor - Fenerbahçe ve Beşiktaş - Bursaspor maçlarından sonra başlayan programlarda moderatörlük görevini Güntekin Onay'ın yerine Nazlı Canyurt üstlendi. Peki Güntekin Onay, beIN Sports'tan ayrıldı mı?

OLAYIN PERDE ARKASI ORTAYA ÇIKTI

Süper Lig 21. haftasında Cuma günü Seyhan Şaşko programda yer alırken, Cumartesi günü ise Beşiktaş - Bursaspor maçının ardından Nazlı Özyurt'un Güntekin Onay'ın yerine programda yer alması dikkat çekti.

Güntekin Onay'ın yaşanan bazı küçük problemler nedeniyle Beşiktaş - Bursaspor maçının ardından programda yer almadığı belirtildi ve önümüzdeki günlerden itibaren yeniden beIN Sports'taki yerini alacağı öğrenildi.

ERCAN TANER İSTİFA ETMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde usta spiker Ercan Taner, beIN Sports ile yollarını ayırdığını Twitter hesabından açıklarken istifasını verdiğini ilan etmişti. Ercan Taner, "En son görev yaptığım beIN Sports'tan ayrılmamla ilgili, çeşitli duyumlar almaktayım. İstifa şahsi bir eylemdir ve ayrılma nedenimin Bein Sports markasıyla ve yönetimiyle bir ilgisi yoktur" açıklamasını yapmıştı.

GÜNTEKİN ONAY KİMDİR?

12 Ekim 1971 senesinde dünyaya gelen Güntekin Onay aslen Adanalıdır. Türk spor spikeri ve yazarı olan Güntekin Onay Teknik direktör Gündüz Tekin Onay'ın oğludur

Özel Işık Lisesi'ni bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi'nde okumaya başladı ve daha sonra Boğaziçi Üniversitesi'nde Turizm bölümüne geçiş yaparak bu bölümü başarılı bir şekilde bitirdi.

Mesleğe ilk olarak Kanal 6'da dış haberler sorumlusu olarak başlayan Güntekin Onay 1992-1993 sezonunda Türkiye Ligi maçlarını anlatmaya başladı.

Kanal 6 sabah bültenlerinde spor haberlerini sunmaya başladı ve Şansal Büyüka ile stadyum programını yaptı.

Şansal Büyüka'yla beraber Kanal D'ye geçiş yapan Onay  Televole isimli spor programını sundu.

1997 yılında Star TV'ye geçerek Telegol programının sunuculuğunu yaptı ve UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarını anlattı.

Şimdilerde ise NTV Spor kanalında Rıdvan Dilmen'le beraber %100 Futbol programını sunmaktadır. Ayrıca şu anda Gol programında Emek Ege ile Avrupa liglerini yorumlamaktadır.

HABERE YORUM KAT