1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. HABİTAT TV HD Frekans Ayarları 2021 - HABİTAT TV HD Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

HABİTAT TV HD Frekans Ayarları 2021 - HABİTAT TV HD Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Türksat 4A uydusundan yayın yapan HABİTAT TV HD frekans ayarlarını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken bilgilere haberimizde yer verdik. Bu içerikte ayrıca HABİTAT TV HD Digitürk, D-smart ve Tivibu  kaçıncı kanalda yayın yapıyor? aramanıza da cevap verecektir.

HABİTAT TV HD Frekans Ayarları 2021 - HABİTAT TV HD Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Televizyonunuzu bilerek veya bilmeyerek fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Uydu alıcınıza böyle bir durumda aradığınız kanalın frekans bilgilerini yeniden girmeniz gerecektir. Dolayısıyla HABİTAT TV HD frekans ayarları 2021 diye bir araştırma yapıyorsanız bu içerikte güncel HABİTAT TV HD Frekans bilgilerini bulabilirsiniz.

Türkiye’nin aktif haberleşme uyduları Türksat 3A ve 4A uyduları Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş (TÜRKSAT) yönetiminde aktif ve başarılı bir şekilde görevlerini gerçekleştiriyor. Bu iki uyduda toplam 308 adet şifresiz kanal bulunuyor. Bunlardan 70’i HD yayın yaparken geri kalan 238 kanal ise SD formatta yayınlarını sürdürüyor. SD yayın ile HD yayın arasında sadece görüntü kalitesi farkı bulunuyor. HD yayın 1080P kalitesinde cihazlara yayın gönderirken, SD yayın ise 720p şeklinde kalitede gönderiyor. Buda evlerimize kadar ulaşan görüntünün netlik kalitesi olarak yansıyor.

HABİTAT TV HD Frekans Ayarı 2021 Nedir? (Şifresiz)

HABİTAT TV HD Frekansı ayarı 11853, Sinyal oranı 25000, Polarizasyon yönü H (Horizontal) - Yatay Doğu şeklinde ayarlamanız gerekiyor. Aşağıda daha iyi anlaşılması için sizlere tane tane aktarıyoruz.

Kanal adı: HABİTAT TV HD

Uydu : Türksat 4A

Frekans : 11853

Sinyal Oranı : 25000

Polarizasyon : H (Horizontal) - Yatay Doğu

FEC : 3/4

Audio PID : 3905

Video PID : 3805

Kapsama Alanı : Doğu

Bu içerikteki HABİTAT TV HD Frekans bilgisi TÜRKSAT Resmi Web Sitesi üzerinden 2021 yılında edinilen bilgilere göre hazırlanmıştır.

frekans-2021.jpeg

HABİTAT TV HD Frekans Ayarı Nasıl Yapılır?

HABİTAT TV HD kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden “frekans ekle” (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın.

Uydu adı kısmında "Türksat 4A" seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans, . Polarizasyon, Sembol kısmına kısmına yukarıda yer alan frekans bilgisini girin ve işlem tamamdı.

Cihazın Marka ve Modeline Göre kanal ekleme ayarlama işlemlerini aşağıdaki linklerden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.

HABİTAT TV HD Digitürk Kaçıncı Kanal?

HABİTAT TV HD kanalının Digitürk’te hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

HABİTAT TV HD D-Smart Kaçıncı Kanal?

HABİTAT TV HD kanalının D-Smart’ta hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

HABİTAT TV HD Tivibu Kaçıncı Kanal?

HABİTAT TV HD kanalının TİVİBU’da hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT