1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hakan Ekinci Cinayeti Çözüldü | Ölüm Sebebi Ne Çıktı

Hakan Ekinci Cinayeti Çözüldü | Ölüm Sebebi Ne Çıktı

Gerçeğin Peşinde programında uzun süredir Hakan Ekinci cinayeti neden gösterilmiyor diye merak ediyorsanız cevabı burada. Hakan Ekinci cinayeti çözüldü ama söylenmiyor, sebebi belli. Çünkü Hakan Ekinci cinayeti çözüldü ama reyting kaybı yüzünden söylenmiy

Hakan Ekinci Cinayeti Çözüldü | Ölüm Sebebi Ne Çıktı

Bilgisayarının başında ölü bulunan ve son olarak şiddet içeren Metin2 adlı Oyunu oynadığı öğrenilen 13 yaşındaki Hakan Ekinci’nin intihar ettiği belirlendi. 13 yaşındaki ortaokul 3. sınıf öğrencisi Hakan’ın ölümünü Habertürk, Erzurum’da 2009’da öldürülen Musa Kang’ın ölümüne de dikkat çekerek “Sabıkalı oyunda 2. çocuk ölümü” başlığıyla dün manşetine taşıdı. Ailesi ısrarla “cinayet” olduğunu iddia etse de soruşturmada elde edilen ilk bulgular, sabıkalı oyun Metin2’yi gösterdi. Adli Tıp Kurumu’nın ilk raporuna göre, Hakan’ın ön otopsi raporundaki ilk bulgulara göre ölümü intihar. Yapılan detaylı incelemede, çocuğun vücudunda herhangi bir darp ve cebir izine rastlanılmadı. İntihar nedeni ise boynuna doladığı elastik bandajın sıkılması sonucu nefessiz kalması. Ailesinin sargı bezi olarak belirttiği bezin, yaralamalarda kullanılan elastik bandaj olduğu da belirlendi.
Gazete Habertürk'ten Müslim Sarıyar'ın haberine göre çocuğun ölümüyle ilgili detaylı raporun hazırlanmasından sonra, olayın intihar olduğunu belirten raporun soruşturmayı yürüten Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı’na gönderileceği öğrenildi.
 
ARKADAŞLARININ İFADESİ ALINACAK
 
Polis çocuğun intiharını tüm detaylarıyla araştırırken, olaydan sonra el konulan bilgisayarındaki incelemeler de sürüyor. Polisin Hakan’ın arkadaşlarının da ifadesine başvuracağı belirtildi. Yakınlarının “Temizlenmiş” dediği Hakan’ın bilgisayarından elde edilecek bilgilerle üçüncü kişilere ya da bir çeteye ulaşılabileceği de ifade ediliyor. Polis, Hakan’ı intihara bir çetenin sürüklemiş olabileceğini değerlendiriyor.
 
SATIR, KILIÇ, PALA NE ARARSAN VAR
 
Hakan'ın intihar ettiğinin kesinlik kazanması, gözleri şiddet içeren Metin2’ye çevirdi. Çocuklarda bağımlılık ve şiddete yol açtığı gerekçesiyle tepki alan, geçen yıl Antalya Valiliği’nce 15 yaşından küçüklere yasaklanan Metin2, 2009’da yine 13 yaşındaki ‘minik hacker’ Metin Kang’ın öldürülmesiyle gündeme geldi. 2005’te Kore’de tasarlanan Metin2’yi oynayabilmek için sitesine girip üye kaydı yaptırmak gerekiyor. Oyuncular, oyundaki ejder tanrısıyla dünyada huzuru ve adaleti sağlamaya çalışıyor. Bunu yaparken savaşlar oluyor, şiddet dozu artıyor. Oyunda satır, kılıç, pala, balta gibi kesici, delici silahlarla yapılan savaş görüntülerinin yanı sıra insanların vahşi hayvanlar tarafından parçalanarak etlerinin yenildiği görüntüler de yer alıyor. Oyuncu, güçlenmek için parayla karakterler satın alıyor.
 
BABA : BU OYUNDAN HABERİMİZ VARDI
 
Esenyurt İstiklal Mahallesi Köknar Sokak’taki evde 25 Temmuz’da yaşanan olayın ardından ertesi gün çocuklarını toprağa veren aile ise cinayet iddiasını sürdürdü.
 
Baba Mehmet Ekinci, “Bütün hayali doktor olmaktı, oyun yüzünden kendisine ya da başkasına zarar verebileceğini düşünmüyoruz” derken, şunları söyledi: “Boynuna elastik sargıyı sarıp yan tarafa düğüm atmışlar. O şekilde bulundu oğlum. Kesinlikle oğlumuzun internet üzerinden bir oyun yüzünden kendisine ve başkasına zarar verebileceğinive ya intihar edebileceğini düşünmüyoruz. Böyle bir oyun oynadığından haberimiz vardı. Haşır neşir oynadığı bir oyun değildi. Diyelim ki biraz canı sıkılınca bırakır çıkardı oyundan.”
 
Anne Gülizar Ekinci ise “Binanın içine giren-çıkan yok. Belirli bir saatte çocuğumun eve girdiği söyleniyor. Onların hiçbiri birbirini tutmuyor. Ağabeyi eve geldiğinde tek sandalye varmış. Ama cenazesi bulunduğunda bilgisayarın yanında 2 sandalye varmış” diye konuştu.
 
OYUN İÇİN UZMANLAR NE DİYOR?
 
HT Cumartesi oyun yazarı İlker KARAŞ: Çeteye bulaşmış olabilir
 
“Aileler genel olarak bu konuya dikkat etmiyor. ‘Çocuğum evde olsun da ne oluyorsa olsun’ gözüyle bakıyorlar. Çocuk, oyunlar aracılığıyla birçok insanla iletişime geçiyor. Orada bir borç alma borç verme durumu, ya da küfürleşme olmuş olabilir. Ya da oyundaki bir kişiyi eve davet etmiştir, aralarında sorun olmuş olabilir. Direkt oyundan değil de oyun üzerinden iletişime geçtiği başka kişilerle yaşadığı problemler yüzünden bir etkide kalmış olabilir. Oyunun görselliğini, kurgusunu çocuk gerçek zannetmiş olabilir. İntihara sürükleyen travma şantajla ilgili olabilir. Çocuk aileye şikâyet edilme durumuyla karşı karşıya kalmışsa bu sorunu çözemeyeceği için bunalıma sürüklenme durumu da var. Oyunun kendisi yüzünden intihar etmiş olamaz. Çocuğun çeteye bulaşma ihtimali de söz konusu. Çeteye bulaşmış olabilir. Bireysel olarak çocuğun tek başına yapmış olabileceği bir şey olamaz.”
 
Bilişim sistemleri danışmanı Füsun NEBİL: Aileler çocuklarının etkileşimini bilmeli
 
“Oyunların zararlı olduğunu söyleyemeyiz. Yapılan araştırmalar da oyunların çocukların gelişimi için yararlı olduğunu söylüyor. Burada önemli olan anne ve babaların çocuklarının ne oynadığına ve online ise oyuncularla nasıl konuştuğuna dikkat etmesi. Aileler çocukların hangi içeriklerden nasıl etkilendiğini bilip önlemini almalı. Türkiye’de oyundan dolayı öldüğü söylenen 5 senede sadece 2 çocuk var. Bu da gösterir ki bir çocuğun yaşamına son vermesi sadece oyunların etkisi değil. Acaba bu çocuğu buna iten ne vardı? Önce bunu öğrenmeliyiz. Çocuğun etrafındaki sosyolojiye ve psikolojiye bakmak gerek.”

 

Hafta içi her gün milyonlarca izleyiciyi ekranları başına toplayan TV Gündüz kuşağının en başarılı programlarından biri olan Gerçeğin Peşinde programında son bölümde neler yaşandı. Hafta içi her gün Gerçeğin Peşinde programı biter bitmez ve program devam ederken yaşanan önemli gelişmeleri haber sitemiz bolgegundem.com'dan bulabilirsiniz.  Gerçeğin Peşinde”; muhabirlerle birlikte emekli polislerden de destek alarak cinayetleri çözüme kavuşturup, kayıpları bulacak. Yıllarca yaptığı programlarla kayıpları ailelerine kavuşturan, cinayetleri aydınlatan ekranın güvenilir yüzü Serap Ezgü’nün sunumu ile “Gerçeğin Peşinde” hafta içi her gün saat 17.00’de canlı yayınla TV8 ekranlarında tüm  sır perdelerini ayırmaya devam ediyor.

Gerçeğin Peşinde Son Bölümde Bugün Yaşananlar

HAKAN EKİNCİ İÇİN İDDİALAR VAR

SERAP PAKÖZ'E ÖDÜL

Ekranlara hızlı ve başarılı bir dönüş yapan Serap Paköz, hafta içi her gün Tv 8 ekranlarında yayınlanan “Gerçeğin Peşinde” programı ile En İyi Televizyon Programcısı ödülünü aldı. Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) tarafından düzenlenen Samsun Buluşmasında “En İyi Televizyon Programcısı” ödülünü Samsunlu Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Üstünel’in elinden alan Serap Paköz; “Ben haftanın 5 günü çalışıyorum. Programın arka tarafında kocaman bir ekibim var onlar 7 gün 24 saat çalışıyorlar. Bu ödülü hepimiz adına alıyorum. ‘Gerçeğin Peşinde’ programı ile ilk ödülümüz Samsun’dan geldi. Bu ödülün manevi önemi de çok büyük. 19 Mayıs 1919 Türkiye Cumhuriyet tarihinin dönüm noktalarından biri.. Bu dönüm noktasının baş aktörü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk. Bu dönüşüm ile birlikte anılan efsane şehir Samsun’a ve Samsunlulara selam olsun. İlk ödülün Samsun’dan gelmesi benim için ayrı bir önem taşıyor” dedi

SERAP PAKÖZ KİMDİR

Serap Paköz, 15 Haziran 1965'te Ankara'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Çukurova İdari Bilimler Fakültesi’nde okurken TRT’nin açmış olduğu sınavı kazanarak spikerlik hayatına başladı. 

1982 yılında TRT Trabzon ve Van radyolarında çalıştı. 1986 yılında Ankara Radyosu ve Ankara televizyonlarında görev yaptı. 1997 yılında Kanal D’de başlayan özel televizyon deneyimini 2,5 yılın ardından Kanal 6 ve ATV’de sürdürdü. Daha sonra TGRT'ye geçti. 

Sabah Haberleri, Kadının Sesi ve Sizin Sesiniz isimli kadın programlarını hazırlayıp sundu. 2005 yılında Show TV'de Bizbize programı'nı hazırlayıp sundu. 2009 yılında Star TV'de Suç ve Ceza programı'nı hazırlayıp sundu. 2012 yılında ATV'de Yeniden Başlayalım programını hazırlayıp sundu. 2013'te FOX'ta Yeni Bir Umut programı'nı hazırlayıp sunmuştur. 29 Mayıs 2017 tarihinden beri TV8 ekranlarında Gerçeğin Peşinde isimli programı sunmaktadır.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum