1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. Hani herşey çok güzel olacaktı Ekrem Abi?
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

Hani herşey çok güzel olacaktı Ekrem Abi?

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde, bir algı ve senaryo ile Ekrem İmamoğlu'nun seçim otobüsünün önünü kesen bir çocuğun " Her şey çok güzel olacak Ekrem abi" söylemini seçim sloganı oluşturmuş bu sloganın içine bir sürü vaatler doldurarak seçmenin karşısına çıkmış ve halk büyük bir umutla ve beklentiyle bu vaatlere inanarak 23 haziranda yenilenen seçimlerde tekrar İmamoğlu'nu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçmişti.

Yaklaşık 9 aylık dönemde Ekrem İmamoğlu'nun vaatleri değil İstanbul'u yönetim şekli hal ve hareketleriyle hep Türkiye'nin gündeminde oturdu, tartışıldı. İmamoğlu'nun bu dokuz ay boyunca  yaptığı atamaların, tatillerin, zamların ve uygulamaların zamanlaması yeri ve şekli hep tartışıldı, eleştirildi.  Bu eleştirilere İmamoğlu'nun alaycı bir şekilde adeta dalga geçerek cevap vermesi de İstanbul halkını, hatta ona oy veren vatandaşları da hayal kırıklığına uğrattığı gözleniyor.

İstanbul halkının" her şey çok güzel olacak" vaatleriyle oy verip belediye başkanı yaptığı İmamoğlu'ndan, bırakın güzellikleri görmeyi aksine kötülükler görmeye başladı.

Bunun en basit örneği daha 9 ay dolmadan ulaşıma üst üste ilki %25 İkincisi yine  %35 toplamda da %60 yaptığı zamlarla konuşuluyor.

Seçim kampanyalarında yayınladığı videolarla vatandaşa ucuz ulaşım vaat eden Ekrem İmamoğlu, yaptığı % 60 zam sonrasında bu videoları apar topar sildirmesi her şeyin hiç de öyle çok  güzel olmadığını gösteriyor. Ayrıca ulaşıma yapılan bu büyük zamlar sonrası İmamoğlu'nun "İstanbul halkının bu zamları anlayışla karşılayacağını umuyoruz" açıklamasının da  büyük tepki çekeceği benziyor.

"Her şey çok güzel olacak ", vaatleriyle Büyükşehir belediye başkanı olan Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığının dışında kendisine farklı bir rol seçtiği ve 2023 yılındaki Cumhurbaşkanlığı adaylığına daha şimdiden soyunduğu ve o yüzden İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığına bir türlü zaman ayırıp konsantre olamadığı siyası uzmanlar ve yorumcular tarafından söyleniyor. Bende bu yorumlara katılıyorum.

Sayın İmamoğlunu'nun bilmesi gereken bir gerçek var! "Her şey güzel olacak" vaatleriyle İstanbul halkının beklentileri ışığında belediye başkanı seçildiyseniz  ve de aksine enerjinizi başka alanlara harcadıysanız  İstanbul halkının beklentilerine cevap veremediyseniz sizin dediğiniz gibi her şey çok güzel olmamış, aksine her şey çok kötü oluyorsa,  kısacası İstanbul halkının beklentilerini boşa çıkardıysanız, bir başka deyişle belediye başkanlığını doğru dürsüt yapamadıysanız, siz 2023 yılındaki Cumhurbaşkanlığı adaylığı hayalini de unutun bence.

Ekrem, abi size son söz olarak şunu söylemek isterim. Hani güzel bir ata  sözümüz vardır "Dimyata giderken evdeki Bulgurdan olamak" Bence bırakın Dimyatı, önce şu İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı gömleğini  bir giyin, İstanbul halkının beklentilerine bir cevap verin, seçimlerde "her şey çok güzel olacak" sloganınızla seçmene verdiğiniz vaatleri gerçekleştirin, size oy veren seçmeni üzmeyin. Yoksa şimdiden öyle gözüküyor ki, böyle devam ederseniz evdeki bulgurdan da olacaksınız.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
5 Yorum