1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. HELP TV (Ka-West) Frekans Ayarları 2021 - HELP TV (Ka-West) Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

HELP TV (Ka-West) Frekans Ayarları 2021 - HELP TV (Ka-West) Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Türksat 4A uydusundan yayın yapan HELP TV (Ka-West) frekans ayarlarını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken bilgilere haberimizde yer verdik. Bu içerikte ayrıca HELP TV (Ka-West) Digitürk, D-smart ve Tivibu  kaçıncı kanalda yayın yapıyor? aramanıza da cevap verecektir.

HELP TV (Ka-West) Frekans Ayarları 2021 - HELP TV (Ka-West) Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Televizyonunuzu bilerek veya bilmeyerek fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Uydu alıcınıza böyle bir durumda aradığınız kanalın frekans bilgilerini yeniden girmeniz gerecektir. Dolayısıyla HELP TV (Ka-West) frekans ayarları 2021 diye bir araştırma yapıyorsanız bu içerikte güncel HELP TV (Ka-West) Frekans bilgilerini bulabilirsiniz.

Türkiye’nin aktif haberleşme uyduları Türksat 3A ve 4A uyduları Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş (TÜRKSAT) yönetiminde aktif ve başarılı bir şekilde görevlerini gerçekleştiriyor. Bu iki uyduda toplam 308 adet şifresiz kanal bulunuyor. Bunlardan 70’i HD yayın yaparken geri kalan 238 kanal ise SD formatta yayınlarını sürdürüyor. SD yayın ile HD yayın arasında sadece görüntü kalitesi farkı bulunuyor. HD yayın 1080P kalitesinde cihazlara yayın gönderirken, SD yayın ise 720p şeklinde kalitede gönderiyor. Buda evlerimize kadar ulaşan görüntünün netlik kalitesi olarak yansıyor.

HELP TV (Ka-West) Frekans Ayarı 2021 Nedir? (Şifresiz)

HELP TV (Ka-West) Frekansı ayarı 18773, Sinyal oranı 22500, Polarizasyon yönü LHCP Ka-West şeklinde ayarlamanız gerekiyor. Aşağıda daha iyi anlaşılması için sizlere tane tane aktarıyoruz.

Kanal adı: HELP TV (Ka-West)

Uydu : Türksat 4A

Frekans : 18773

Sinyal Oranı : 22500

Polarizasyon : LHCP Ka-West

FEC : 2/3

Audio PID : 7303

Video PID : 7203

Kapsama Alanı : Ka-West

Bu içerikteki HELP TV (Ka-West) Frekans bilgisi TÜRKSAT Resmi Web Sitesi üzerinden 2021 yılında edinilen bilgilere göre hazırlanmıştır.

frekans-2021.jpeg

HELP TV (Ka-West) Frekans Ayarı Nasıl Yapılır?

HELP TV (Ka-West) kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden “frekans ekle” (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın.

Uydu adı kısmında "Türksat 4A" seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans, . Polarizasyon, Sembol kısmına kısmına yukarıda yer alan frekans bilgisini girin ve işlem tamamdı.

Cihazın Marka ve Modeline Göre kanal ekleme ayarlama işlemlerini aşağıdaki linklerden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.

HELP TV (Ka-West) Digitürk Kaçıncı Kanal?

HELP TV (Ka-West) kanalının Digitürk’te hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

HELP TV (Ka-West) D-Smart Kaçıncı Kanal?

HELP TV (Ka-West) kanalının D-Smart’ta hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

HELP TV (Ka-West) Tivibu Kaçıncı Kanal?

HELP TV (Ka-West) kanalının TİVİBU’da hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT