1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Her yıl 100 bin konut yapılacak! Erdoğan projeyi açıklayacak

Her yıl 100 bin konut yapılacak! Erdoğan projeyi açıklayacak

Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olması için "Her Yıl 100 Bin Sosyal Konut" projesinin tanıtımı bugün yapılacak. Evlerin modellerini, uygulama özelliklerini, ödeme ve vadeyle ilgili tüm detaylarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklayacak.

Asgari ücretli ve dar gelirli vatandaşların ev sahibi olması için Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının koordinesi, Hazine ve Maliye Bakanlığının aracılığıyla TOKİ, "Her Yıl 100 Bin Sosyal Konut" yapacak. Projenin tanıtımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün saat 12.00'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılacak.

DEPREME DAYANIKLI, YATAY MİMARI ESASI...

Depreme dayanıklı, kimlikli, mahalle kültürünün yaşatılacağı ve yatay mimari esasıyla inşa edilecek sosyal konutlara sahip olma şartları, evlerin modelleri, uygulama özellikleri, ödeme ve vadeyle ilgili tüm ayrıntıları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak arasında protokol imzalanarak her yıl 100 bin sosyal konut projesinin ilk adımı atılacak.

Asgari ücretli ve dar gelirli vatandaşlar, TOKİ aracılığıyla yapılacak konutlara uzun vadeli, kiradan daha ucuz bir maliyetle sahip olabilecek.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
7 Yorum