1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Hüsamettin Elçi Kimdir?
Hüsamettin Elçi Kimdir?

Hüsamettin Elçi Kimdir?

Pendikin sevilen iş adamlarından Hüsammettin Elçi, Eğitim ve Turizm alanında faaliyet göstermekle birlikte Kaynarca ve Havalisi Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığını yürütmektedir.

1955 Yılında Bayburt’ta dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Bayburt’ta yaptı, Miras Üniversitesi Maliye ve Krediler bölümünde Lisans tamamlayan Elçi Yüksek Lisansını Newport Üniversitesinde İşletme alanında yaptı.

1977 Yılında İstanbul’un Pendik ilçesinde; Kereste, ambalaj ve inşaat sektörüyle iş dünyasına girdi. 1990 Yılında bünyesinde, Turizm Meslek Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi, Akşam Liseleri, Sürücü Kursları, Dershaneler, Bilgisayar  Yabancı Dil Kursuları olan (2011 yılında Türkiye’nin en iyi eğitim kurumu ödüllü)  Elçi Eğitim Kurumları’nı,  2007 yılında ülkemizin on ilinde faaliyet gösteren  Ulaştırma Bakanlığına bağlı  Mesleki Eğitim Kurumlarını,  2009 yılında Türkiye’nin ilk Uzaktan Eğitim kurumlarından olan egiTEAM’ı eğitim sektörüne kazandıran Elçi, turizm alanında, Duduzar Turistik Tesisleri’ni   Pendik’e  kazandırmıştır.

1986 Yılında Pendik -Kaynarca Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kef.Koop.Başkanı, 1991 yılında Bayburt  Kültür ve  Yard.Derneği Başkanı, 1995 yılında Pendik Dolayoba Birleşik Esnaflar Odası Başkanı, 1996 yılında Pendik Kaymakamlık Dernek Başkanı, 1997 yılında  Bayburt Eğitim ve Kültür Vakfı Gen.Bşk.Yrd, 1998 yılında Bayburt Uluslararası Dede Korkut Şenlikleri Yayla Beyi, ayrıca Türkiye Engelliler Vakfı, Pendik Sosyal Yard. Vakfı, Karadeniz İklim Kuşağı, Savata Federasyonu Mütevelli Heyetlerinde hizmet veren Elçi, Kaynarca Folklor Derneği, Bayburt Töre Derneği ve Anadolu Kültür Derneklerinde Şeref Başkanlığı yaptı.

1991 Yılında “Çileğah”, 2001 Yılında “Birkaç Mısraymış Meğer’’ adlı kitapları yayınlandı. Birçok şarkının güfte yazarı olan Elçi, Türk Sanat Müziği alanında Söz ve Müziği kendisine ait 11 eserin bestekarıdır. Türk hat sanatına ilgisi ve çalışmaları vardır.
Evli,  4 çocuk babası, 5 de torun sahibidir. 2012

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.