1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İBB'den vatandaşlara 'lodos' uyarısı

İBB'den vatandaşlara 'lodos' uyarısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaptığı yazılı açıklamada, hafif esen lodosun fırtına şeklinde eseceğini belirterek vatandaşları uyardı. Ayrıca yeni haftayla birlikte soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağı da belirtildi. 

İBB'den vatandaşlara 'lodos' uyarısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada,  yeni haftayla birlikte soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağı belirtildi. 

İBB'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AKOM’un verilerine göre; İstanbul’da hafta boyunca güneyli yönlerden (Lodos) hafif esen rüzgârın Cumartesi öğle saatlerinden itibaren kuvvetlenerek aralıklarla fırtına (40-70km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

Fırtınanın Pazar akşam saatlerinden itibaren şiddetini daha da arttırarak aralıklarla tam fırtına (60-90km/s) şeklinde Pazartesi sabah saatlerine kadar etkili olacağı tahmin ediliyor. Uzmanlar; vatandaşlara fırtına nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (hava, deniz ve kara ulaşımında aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, baca gazı zehirlenmesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuyor. İBB ekipleri, AKOM’un koordinasyonunda 24 saat esasına göre çalışarak olası ulaşım sıkıntıları ile kazalara karşı anında müdahale edecek. Öte yandan, İstanbul’da yeni hafta başı (Pazartesi) itibariyle Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağı, sıcaklıkların 4-6 derece birden azalarak mevsim normallerine gerileyeceği tahmin ediliyor."

HABERE YORUM KAT