1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. İbrahim Tatlıses ile Sibel Gökçe arasındaki tecavüz davası sonuçlandı

İbrahim Tatlıses ile Sibel Gökçe arasındaki tecavüz davası sonuçlandı

Oryantal olan Sibel Gökçe'nin İbrahim Tatlıses için 'bana tecavüz etti' dediği ve tazminat davası açtığı soruşturma da sona gelindi. Mahkeme İbrahim Tatlıses'i haklı bularak Sibel Gökçe'nin 2 bin lira tazminat ödemesine hükmetti.

İbrahim Tatlıses ile Sibel Gökçe arasındaki tecavüz davası sonuçlandı

Aramızda Kalsın' programına katılarak açıklamalarda bulunan ve 20 yaşındayken İbrahim Tatlıses'in tecavüzüne uğradığını iddia etmişti.

MAHKEME İBRAHİM TATLISES'İ HAKLI BULDU

Günaydın'dan Dilek Yaman'ın haberine göre, Gökçe'nin açıklaması üzerine soluğu mahkemede alan Tatlıses, "İftira ve hakaret içeren bu asılsız ifadeleriyle onurum kırıldı, itibarım zedelendi. Ben kimseye tecavüz etmedim" diyerek Gökçe'yle birlikte TV kanalı, program yönetmeni ve yapımcısına 60 bin liralık tazminat davası açtı.

Avukatı, hiçbir gerçekliği ve dayanağı olmayan bu çirkin ve asılsız iddia yüzünden müvekkilinin yaşantısının olumsuz yönde etkilendiğini belirtti. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada geçtiğimiz günlerde karar verildi.

FAİZİYLE ÖDEYECEK

Mahkeme Gökçe'nin Tatlıses'e tecavüz iftirası attığı 2013 yılından itibaren faiziyle 12 bin lira tazminat ödemesine hükmetti.

SİBEL GÖKÇE KİMDİR?

Sibel Gökçe, 20 Haziran 1970 tarihinde Almanya’da doğmuştur. Tam adı Sibel Demen Gökçe’dir. Dansçılık da yapan Sibel Gökçe, dansçılık hayatında Hakan Peker Dance Group (1989-1990), Sema Tekin Dance Group (1990-1991), Çetin Cengiz Dance Group (1991), Solo Dance 1991-Today guruplarında dans etmiştir.

Daha önce oyunculuk ve dans alanlarında sanat çalışmalarını izlediğimiz Sibel Gökçe, Atom, Deneysel Oluşum gibi alt kültür şehir edebiyatında yer alan dergilerde köşe yazarlığı yaptı.Türkiye’de 3 kitabını aynı anda 2003 yılında Seri Cinayetler dizisi altında yayınlanan kitaplarının ilk üçü olan "Orospu Kadavralar, Köpek Kusuyor ve İnce Küfür Annesi" Turuncu Medya tarafından yayınlanmıştır. Sibel Gökçe, Tümay Özokur ajansına bağlı olarak çalışmaktadır.

İbrahim Tatlıses ile Sibel Gökçe arasındaki tecavüz davası sonuçlandı

Sibel Gökçe, 1998-2004 yıllarında yönetmenliğini Tunca Yönder'in yaptığı, Şemsi İnkaya ve Burçin Abdullah'ın başrollerde oynadığı, Üvey Baba dizisinde Fidan karakterini canlandırdı.2012 yılında “Oğlum Bak Git” adlı filmde bir hayat kadınını canlandırırken filmde; Metin Yıldız, Yavuz Seçkin, Selahattin Taşdöğen, Veysel Diker, Orhan Aydıngibi oyuncular oynamıştır.

Sibel Gökçe, 4 Mart 2013 tarihinde Sacit Aslan ve Pelin Çini'nin sunduğu "Aramızda Kalsın" programına konuk olarak katıldığı programda kendisine 20 yaşında iken İbrahim Tatlıses'in tecavüz ettiğini iddia etti. 2007 yılında Şenay Düdek’e de konuk olan Sibel Gökçe, o zaman da aynı iddiada bulunmuştu.

Sibel Gökçe, 8 Ekim 2016 tarihinden itibaren Tiyatro Karnaval sahnesinde gösterime giren ve Niyazi Gezer’in yazdığı, Nami Esatgil’in yönettiği “Olgun Portakal” adlı tiyatro oyununda Murat Parasayar, İpek Tanrıyar, Nami Esatgil, Deniz Salman, Kalust Şalcıoğlu, Efsane Geçen ile birlikte rol aldı. 

HABERE YORUM KAT