1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. İlçe Başkanı Rüstem Kabil
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

İlçe Başkanı Rüstem Kabil

Ak Parti Pendik'te kongre yapamadı .  Dört kere ertelemenin sonunda ilçe başkanını atamayla belirledi. Daha önceki yazılarımda yapılamamasının sebeplerinden bahsetmiştim partinin kurmayları tarafından bu sürecin iyi yönetilemediğinden bahsetmiştim aslında Pendik'te ikinci ertelemeden sonra seçimli kongrenin olmayacağı belliydi ama ısrarla kongrenin yapılması istendi. 

Belki parti yöneticileri haklıydı. İstedikleri demokrasi adına atamayla değil seçimli ilçe başkanlarını seçmekti ama olmadı. Olmazdı çünkü, süreci tıkayan siyasiler hiç geri adım atmadı.

Sonuç; Pendik Ak Parti'de kuruluşundan beri ilk defa seçim yapılamadı… Dördüncü ertelemeden sonra ilçede kongre olmayacak atamayla ilçe başkanı belli olacaktı. Herkesin beklentisi oydu  en güçlü adayda ertelenen kongrede Genel Merkezin ve il'in ortak adayı Rüstem Kabil'di beklenende oldu. Kongrenin ertelenmesinden sonra İl başkanlığında yapılan toplantıda ilçe başkanlığı için Rüstem Kabil'in ismi onaylanmış karara varılmıştı. Bu karar doğrultusunda bir programı nedeniyle Yalova'ya  gelen  teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Rüstem Kabil'i Yalova'ya çağırarak resmen de tebliğ etmiş oldu.

Bu tebliğ ile Pendik'te Ak Parti kongresi sonuçlanmış oldu. Yeni ilçe başkanı olan Rüstem Kabil'in önünde kısa bir süre içinde 2015 tarihinde genel seçim var. İşi biraz zor hem kongre sürecinde bir kaç parçaya bölünen teşkilat var hem de genel seçime az bir süre olması işini zorlaştıracak. Kısa zamanda listesini yapması görev dağılımını yapması ve araziye çıkması gerekiyor bir çok ilçede SKM başkanları belli olurken Pendik'te sadece ilçe başkanı belli bu bağlamda yeni ilçe başkanı Rüstem Kabil!in işi biraz zor ama Kabil'in parti geçmişi siyasi deneyimi ile  bu işin üstesinde kısa zamanda geleceğini düşünüyorum.

Yeni ilçe başkanı seçilen Rüstem Kabil'in bir an önce Pendik parti teşkilatlarının dağınık bir vaziyetten kurtaracak birlik ve beraberliği oluşturacak her kesimi kucaklayacak yeni bir yönetim kurulu oluşturması  2015 genel seçimlerine bu yönetimle girilmesi, seçimlerinden sonrada ise  ilçede seçimli bir olağan üstü kongrenin yapılmasıdır.
Saygılarımla;
İbrahim şahin 14/01/2015

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
1 Yorum