1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İlk Babalar Günü hediyesi | Babalar Günü mesajları 2019

İlk Babalar Günü hediyesi | Babalar Günü mesajları 2019

Babasının bu özel gününü kutlamak isteyen ve kaçırmak istemeyen birçok kişi, Babalar Günü’nün bu yıl ne zaman kutlanacağını öğrenmek istiyor. Peki, Babalar Günü ne zaman? 2019 Babalar Günü ne zaman kutlanacak? İlk babalar günü hediyesi önerileri neler? İşte, 2019 Babalar Günü tarihi ve Babalar Günü mesajları 2019...

İlk Babalar Günü hediyesi | Babalar Günü mesajları 2019

Babalar Günü'ne yönelik tarih araştırmaları, hafta sonunun yaklaşmasıyla birlikte hız kazandı. Bu özel ve anlamı günde, babalarını mutlu etmek, onları değerli hissettirmek isteyen pek çok vatandaş, tarih bilgisi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, Babalar Günü ne zaman? Babalar Günü ne zaman 2019 tarihi? İlk babalar günü hediyesi önerileri neler? İşte, 2019 Babalar Günü tarihi...

Babalar Günü, geleneksel olarak her haziran ayının üçüncü haftasının pazar günü kutlanıyor. Bu bilgiler doğrultusunda Babalar Günü 16 Haziran 2019 Pazar günü kutlanacak.

Babalar Günü, Haziran ayının gelmesi ile birlikte vatandaşlar tarafından büyük merak konusu oldu. Babalarının bu özel gününü kaçırmak istemeyenler internette sorgulamaya devam ediyor. İşte 2019 Babalar Günü ile ilgili detaylar haberimizde...

BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN?

İlk Babalar Günü hediyesi | Babalar Günü mesajları 2019

Babalar Günü pek çok ülkede her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanıyor. Türkiye'de de Babalar günü Haziran ayının üçüncü pazarında kutlanıyor. Yani bu sene Babalar Günü 16 Haziran 2019 Pazar tarihinde kutlanacak.

EN GÜZEL BABALAR GÜNÜ HEDİYE ÖNERİLERİ

  • En önemli aksesuarı saat olan babalar için yeni bir saat
  • Tüm gün ayakta durmak zorunda olan babalar için konforlu bir ayakkabı
  • Önümüz yaz. Rahatlıkla kullanabileceği bir şapka
  • Kendin yap çalışmalarını seven babalar için sevebileceği hobi malzemeleri
  • Nostalji seven babalar için fotoğraflarını güzelce yerleştirebileceği fotoğraf albümleri.
  • Babanızın baş harfine göre kol düğmesi ve ya kemer

BABALAR GÜNÜ NEDİR?

Babalar Günü ne zaman? 2019 Babalar Günü ne zaman kutlanacak? İlk babalar günü hediyesi önerileri neler? İşte, 2019 Babalar Günü tarihi 2019... Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

İlk Babalar Günü hediyesi | Babalar Günü mesajları 2019

Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910'da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilan edilmiştir.

Katolikler ise Babalar Günü olarak farklı bir tarihi kutlarlar. Onlar bu kutlamayı dini açıdan ele alıp Hıristiyanlık peygamberi İsa'nın babası anısına, Mart ayının 19. gününü St. Joseph Günü adı altında babalarına armağan etmektedirler. Bazı ülkelerde bu kutlamalar dini özelliklerinin dışına çıkmıştır.

BABALAR GÜNÜ TARİHÇESİ

Babalar Günü ne zaman? 2019 Babalar Günü ne zaman kutlanacak? İlk babalar günü hediyesi önerileri neler? İşte, 2019 Babalar Günü tarihi ve Babalar Günü mesajları... Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd’un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran’ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

Bu yüzden Babalar Günü Haziran ayında kutlanır. Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910′da Washington’un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon’ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD’de resmi tatil ilan edilmiştir.

BABALAR GÜNÜ HEDİYE ÖNERİLERİ 

Babalar Günü ne zaman? 2019 Babalar Günü ne zaman kutlanacak? İlk babalar günü hediyesi önerileri neler? İşte, 2019 Babalar Günü tarihi ve Babalar Günü mesajları 2019... Babasının bu özel gününü kutlamak isteyen ve kaçırmak istemeyen birçok kişinin imdadına astroloji yetişti. İşte her burç için alternatif hediye önerileri.

İlk Babalar Günü hediyesi | Babalar Günü mesajları 2019

KOÇ

Hareketli ve özgür Koç burcuna oto aksesuarları, mp3 çalar, çakı, traş makinesi, spor ayakkabı, kaliteli bir t-shirt, spora düşkün olduklarından spor malzemeleri ve spor kıyafetleri, tuttuğu takımın kombine biletleri veya onu heyecanlandıracak bir maç bileti hediye verebilirsiniz.

BOĞA

Rahatına ve boğazına düşkün Boğa burcu için masaj koltuğu, minder, puf, okuma koltuğu, cüzdan, ajanda, terlik, tıraş losyonu, balık oltası, bahçe aletleri, kravat, güzel bir yemek hediye seçeneklerinizden bazıları olabilir.

İKİZLER

İletişimci, öğrenmeye meraklı, zeki, sosyal ilişkileri kuvvetli, her türlü yeniliğe açık olan İkizler’e kitap, cep telefonu, bilgisayar, kamera, fotoğraf makinesi, seyahat çantası, kalem, maket arabalar, anahtarlık hediye edebilirsiniz.

YENGEÇ

Geçmişe bağlı, gelenekçi Yengeç burcuna antika eşyalar, saatler ve fotoğraflar, özel bir takvim, evdeki çalışma odasına uygun bir obje, resim çerçevesi, albüm, romantik bir dvd, hediye edebilirsiniz.

ASLAN

Lükse ve kaliteye düşkün olan aslanlar hediye almaya bayılır. Gösterişli ve ona özel yapılmış her türlü objeyi ona hediye edebilirsiniz. Bunun dışında kıymetli olmak şartıyla kol düğmesi, saat, çakmak, kravat, değerli tablolar veya sanat değeri olan hediyeleri de seçimleriniz arasına alabilirsiniz.

İlk Babalar Günü hediyesi | Babalar Günü mesajları 2019

BAŞAK

Düzenli ve detaycı Başaklar’a çok pahalı olmayan ve fonksiyonel hediyeler seçebilirsiniz. Hayatlarını organize edecek, çantalar, not defterleri, CD kutuları, kartvizitlik, kalemlik, dijital tansiyon aleti, seyahat ürünleri, bulmaca, kitap, radyo, çeşitli bölmeleri olan seyahat çantaları başaklar için uygun seçenekler olabilir.

TERAZİ

Güzellik ve uyumdan hoşlanan Terazi için görüntü çok önemlidir. Bu yüzden hediyenizin kutusuna ve sunumuna özen gösterin. Güzel bir triko veya hafif renklerde bir gömlek, şık bir ayakkabı, şort, pantolon, bir kalem, cd veya müzik çalar, sevdiği bir müzik aleti alabilirsiniz.

AKREP

Gizemli şeylere meraklı olan Akrep'ler, kendilerini de gizlemeyi çok severler. Onlara gözlük, şapka gibi hediyelerin yanı sıra, masa saati, gece lambası, kamera, ses kayıt cihazı, deri bir kemer, gerilim filmi veya romanları, olta takımı, bornoz, hediye edebilirsiniz.

YAY

Maceracı ve araştırmacı bir ruha sahip Yay burcuna, spor malzemeleri, seyahat çantaları, seyahatle ilgili aksesuarlar, felsefe kitapları, ilgi alanına dahil olan resimli büyük kitaplar, iletişimlerini sağlayacak bilgisayarlı cep telefonları, at yarışları ve milli piyango bileti, gümüş parlatıcısı, spor saat gibi hediyeler seçebilirsiniz.

OĞLAK

Geçmişe bağlı ve kuralcı Oğlak burcuna sanat değeri olan objeler, duvar saatleri, fotoğraf albümü ve iş yerine koyacağı şık bir çerçeve, kaliteli bir kol saati, deri tepsiler ve içki setleri, markalı takım elbise, koku, kaliteli bir dolma kalem hediye edebilirsiniz.

KOVA

Her zaman ilginç ve yenilikçi Kova burcuna elektronik ve iletişimle ilgili her tür hediyeyi seçebilirsiniz. Değişik bilgisayar çantası, bilgisayar aksesuarları, kulaklık, CD çalar, maketler, orijinal her türlü obje Kovalar için ideal hediyeler olabilir.

BALIK

Sanatçı ruhlu ve duygusal Balık burcuna su ve denizle ilgili her türlü şeyi hediye edebilirsiniz. Bunun dışında fantastik kitaplar, video oyunu, fotoğraf, rüzgar sörfü veya dalgıçlıkla ilgili hediyeler, su geçirmez mp3 çalar, akvaryum, ayakkabı, çorap babanızın hoşuna gidecek hediye seçimleri olabilir.

BABALAR GÜNÜ MESAJLARI

Babalar Günü ne zaman? 2019 Babalar Günü ne zaman kutlanacak? İlk babalar günü hediyesi önerileri neler? İşte, 2019 Babalar Günü tarihi ve Babalar Günü mesajları 2019...

“Kocaman kalbinde sevgiden başka duyguya yer olmayan, dünyanın en cömert,  en fedakar, en anlayışlı ve en şefkatli erkeği… Ben ona “baba” diye sesleniyorum. Benim için dünyadaki en özel erkek. Beni ben yapan en değerli varlığım. Babalar günün kutlu olsun, seni çok seviyorum.”

“Sana her zaman duygularımı ifade edemesem de varlığını hissettiğim her an mutlu olduğumu ve senin hayatta hep mutlu olmanı istediğimi bilmeni isterim babacığım. Sen benim için çok değerlisin. İyi ki varsın.”

“Benim bu günlere en az hata ve en az zararla gelmemi sağlayan, her zorlukta her kararsızlığımda elimden sıkı sıkı tutan canım babam. Senin hakkını asla ödeyemem. Sen ailemizin güçlü çınarı, ne zaman arkama yaslansam biliyorum ki sen beni dimdik ve her zaman güçlü tutarsın. Babalar günün kutlu olsun.”

“Sen yanımda olmadan ben asla kendim olamam baba, bana hayatı öğrettiğin için ve  koşulsuz şartsız yanı başımda olup beni desteklediğin için çok teşekkür ederim. Bu gün senin günün, babalar günün kutlu olsun!”

“Hayatımın her anında emeği olan, benim mutluluğum için her fedakârlığı göze alan canım babam… Babalar günün kutlu olsun.”

“Nereye gidersem gideyim senin kollarından daha güvenli, daha huzurlu; yüreğinden daha güzel, daha sıcak bir yer yok babacığım. İyi ki varsın.”

“Beni her halimle seven canım babam, sana sevgimi anlatmaya sözcükler yetmez. Her zaman bana canım kadar yakında, her zaman kalbimde her zaman aklımdasın. Babalar günün kutlu olsun.”

“Evimizin güneşi, tüm karanlıkların ışığı bir tanecik babama kucak dolusu sevgilerle… Babalar günün kutlu olsun.”

“Varlığıyla karanlığıma ışık, hüznüme sevinç, derdime derman olan adam. Desteğini, elini hep sırtımda hissettiğim, bana güveniyle güç veren canım babam. Bir gülüşünle beni mutlu edebiliyor, şefkatinle beni hep doğruya yönlendiriyorsun. Bil ki her başarımda senin büyük bir payın var. Babalar günün kutlu olsun.”

“Hayata gözlerimi açtığım anda, ilk adımımı attığım anda hep ellerimden tutuyordun. Biliyorum ki ellerimi hiç bırakmadın, seni çok seviyorum baba.”

“Hayat bizi nereye sürüklerse sürüklesin, önümüze ne zorluklar çıkarırsa çıkarsın biliyorum ki sen yanımda olduğun sürece hepsi hallolacak. Senin evladın olduğum için çok şanslıyım baba, iyi ki varsın.”

“Bugün kazandığım, başardığım, elde ettiğim ve gururlandığım ne varsa her şeyde senin büyük bir payın var. Allah seni başımızdan eksik etmesin babacığım, babalar günün kutlu olsun.”

“Dert ortağım, dostum, arkadaşım, sırdaşım, canım babam. Evimizin yıkılmaz direği… Babalar günün kutlu olsun.”

 “Kelimelerle anlatılamayan ve tarifi mümkün olmayan bir şey varsa o da sana verdiğim değerdir. İfade etmesi en zor şey seni ne kadar sevdiğimdir. Kollarımı kırarcasına açsam da gösteremem bu sevgiyi babacığım. Varlığına şükürler olsun. Babalar günün kutlu olsun.”

“Sevgili babacığım, mesafeler olsa da bil ki hep aklımda, kalbimin bir tarafındasın. Seni ve o güzel yüreğini çok seviyorum. İyi ki varsın.”

“Her sıkıntımda hiçbir tereddüt etmeden bana sımsıkı sarılıp bana her zaman güvendiğin için, beni hiçbir zaman aciz bırakmadığın ve hayatımda çizmem gereken doğru yolu gösterdiğin için en önemlisi bitmek tükenmek bilmez sabrın için teşekkür ederim babacığım. Allah sana uzun ömürler versin, birlikte nice mutluluklar görmeyi nasip etsin. Seni çok seviyorum.”

 “Senin gibi bir baba ile büyüdüğüm için, senin gibi bir babanın her zaman koruduğu evladı olduğum için çok şanslıyım. İyi ki varsın aslan babam.”

“Her şeyden şüphelen ama sana olan sevgimden zerre kadar şüphelenme babacığım. Varlığın varlığıma anlam katıyor. Babalar günün kutlu olsun.”

“Hüznümü, mutluluğumu, sevincimi, derdimi, hayal kırıklıklarımı paylaştığım canım dostum; canım babam. Sen baba gibi baba, benim en değerlimsin. Babalar günün kutlu olsun.”

“Sen benim canım babam, her zaman senin örnek olduğun şekilde, senin gösterdiğin doğru yoldan ilerlemek, sana layık bir evlat olmak için çabalıyorum. Senin mutluluğun benim için her şeyden önemli, seni çok seviyorum.”

“Sen benim için öyle farklı öyle ulaşılmaz bir yerdesin ki, senin yerine kimseyi koyamam. Kimi sen gibi görmeye kalksam olmaz, hep bir iğreti olur gözümde. Hep dualarımda Allah’ıma seni başımızdan eksik etmemesi için sesleniyorum. İyi ki varsın güzel yürekli adam, babalar günün kutlu olsun.”

Yeni Babalara İlk Babalar Günü Hediyesi için 8 Öneri

Babalar Günü ne zaman? 2019 Babalar Günü ne zaman kutlanacak? İlk babalar günü hediyesi önerileri neler? İşte, 2019 Babalar Günü tarihi ve Babalar Günü mesajları 2019...

1. Ütü Gerektirmeyen Kıyafetler Candır                

1-004.JPG

İlk Babalar Günü'nde taze babaya alınacak en güzel Babalar Günü Hediyesi  ütü gerektirmeyen kıyafetlerdir. Bir de fotoğraftaki gibi oyun fonksiyonu bulunuyorsa ideal hediye odur.

2. Baba Kiti!

2-006.JPG

Taze babaların evhamlarına karşı her an yanlarında bulunması gereken malzemeler için bir kit Babalar Günü hediyeleri seçenekleri arasına girebilir. İçinde muhakkak bir enerji içeceğinin bulunması gereken takımın anahtar parçası ise geniş bir erkek çanta veya sırt çantasıdır.

3. Babalığın El Kitabı

3-006.JPG

Babalık için yol gösterici kitaplar da yeni babaların en beğeneceği Babalar Günü Hediyelerinden biri olabilir.

4. Bebek Bezi!

4-003.JPG

Bebek sahibi çiftler bilir, giderin çoğu bebek bezi içindir. Yeni babalara Babalar Günü için alınacak bebek bezi stoğu aylarca size duacı olunmasını sağlayabilir.

5. Sakalların Batıyor Baba!

5-005.JPG

Taze babalara tıraş seti de alınabilir. Bebeklerin narin cildini severken tahriş etmemesi için babaların biraz daha sık tıraş olması gerekebilir. Fotoğraftaki gibi bir tıraş seti mazide kaldığından size son model bir tıraş makinesi önerebiliriz.

6. Hızlı Koşan Baba Cankurtarandır

6-004.JPG

Çocuklar düşe kalka büyür ancak hızlı koşan bir süper baba sayesinde tüm kazalar ucuz atlatılabilir. Süper babalara spor ayakkabılarla hız kazandırabilirsiniz. Babalar Günü için spor ayakkabı güzel bir hediye seçeneği...

7. Harici Disk gerek...

7-004.JPG

Dökülen bir bardak su veya bir delete tuşu... Çocukların ufak kazalarına karşı babalar birer harici diski hak ediyor bizce...

8. Bir Babanın En Özel Hediyesi...

8-004.JPG

Bir baba için en özel hediye ise evladının varlığı... Elbette ona bu özel günü hatırlatacak bir hediye alın ancak bir kucaklaşmanın paha biçilmez olduğunu da unutmayın...

HABERE YORUM KAT