1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 2 Nisan 2020

İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 2 Nisan 2020

Instagram çöktü mü? Bu sorunun cevabına ulaşmak isteyen birçok kullanıcı internette arama yapıyor. Kısa bir süredir popüler sosyal paylaşım uygulaması Instagram'da kullanıcılar ara ara kesilme ve erişim sorunu yaşıyor. Peki İnstagram çöktü m? İnstagram neden açılmıyor?Detaylar haberimizde.

İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 2 Nisan 2020

Instagram çöktü mü? sorusunun cevabına ulaşmak isteyen birçok internet kullanıcısı internette arama yapıyor.. Birkaç dakikadır kullanıcılar ara ara kesilme, erişim ya da paylaşımda sorun yaşıyor.  Peki Instagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor?  Detaylar haberimizde.

INSTAGRAM ÇÖKTÜ MÜ?

Milyonlarca kullanıcı Instagram’da erişim sıkıntısı yaşıyor. Sorunun global mi yoksa bölgesel mi olduğuna yönelik kısa süre içerisinde açıklama yapılması bekleniyor.

Konuya ilişkin açıklama yapıldığında haberimizde eş zamanlı olarak yer verilecektir...

INSTAGRAM'A WEB ÜZERİNDEN GİRENLERDE SORUN YAŞIYOR

Uygulamaya web üzerinden girmeye çalışan kullanıcıların büyük bir kısmı 'Oops, an error occurred.' hatası ile karşılaştı.

Hatta bazı kullanıcılar da bu bölüm de görünmezken, Instagram’ın hiçbir hizmeti kullanılamadı.

Erişim sorununun teknik bir aksaklıktan kaynaklandığı sanılırken, Instagram'dan konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmış değil.

Instagram çöktü mü? Erişim problemi mi var? 2 Nisan 2020

KORONAVİRÜS SALGINININ İNTERNETE ETKİSİ

Koronavirüs salgını, dünya genelinde milyonlarca insanın eve kapanmasına neden oldu. Hem evden çalışanlar hem de film, dizi, oyun gibi eğlence araçlarını kullanan kişiler internet yoğunluğunu daha da fazla artmasına neden oluyor. Bu artış ise Avrupa başta olmak üzere tüm dünya genelinde internet ağlarına aşırı yükleme yapılmasına neden oluyor.

Evde canı sıkılan kişiler, sosyal medyalara daha fazla ağırlık veriyor. Dışarı çıkıp sosyalleşemeyen kişiler, Instagram gibi platformlara ağırlık verince sunucular da aşırı yoğunluktan sorun yaşayabiliyor. Dün ve bugün yaşanan sorunun da buna bağlı olduğu düşünülüyor. Elbette Facebook’un sunucuları koronavirüs vakalarının görülmesinden önce de böyle sıkıntılarla karşımıza çıkıyordu. 

Instagram, yaşanan bu sorunla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Sorunun kısa süre içerisinde çözülmesi bekleniyor ancak an itibarıyla dev sosyal medya uygulamasında gönderi paylaşımı yapılamıyor.

INSTAGRAM KULLANICILARI, TWITTER'DA İSYAN ETTİ

Birçok Instagram kullanıcısı son zamanlarda sık sık erişim sorunu yaşanan popüler sosyal medya uygulaması Instagram ile ilgili tepkilerini dile getirdi.

İşte kullanıcıların konuya ilişkin yaptıkları paylaşımlardan bazıları:

- Ben dedim bu Instagrama bu kadar yüklenmeyin adamlar bu kadar canlı yayın kaldıramayinca çöktü instagram... Hikaye atamayanlar var sanırsın atama bekleyen öğretmen gibi hissettim bir an dfghjk

- Bi story atalım dedik instagram çöktü

- instagram ne oluyor abicim sana? #instagramçöktü

- Sanırım ınstagram yine çöktü

- Yine mi çöktü instagram 

- İlk defa video çekip instagrama atayım dedim instagram çöktü. Artık el mecbur TikTok'a atacağız.

- instagram yine çöktü neyse olsundu sinir krizi geçiricem ama yine de olsundu

- abi sizin uygulama çöktü haberiniz olsun

- #vaka18135 ve hayatını kaybeden vatandaş sayımız 356! Peki,bu dakikalarda millet ne yapıyor dersiniz? Instagram’dan türlü türlü canlı yayınlar açıyor...O kadar fazla yayın açan var ki, Instagram çöktü!  #şüpheduymuyorum kesinlikle sebebi bu! Tebrikler Türkiyem instagram çöktü 

INSTAGRAM NEDİR?

Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Ekim 2010'da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram'ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı tanımıştır. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan Instagram Nisan 2012 yılında sosyal medya devi Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındı. Facebook'a satılmadan önce 30 milyon kullanıcısı olan Instagram'ın Eylül 2017 itibarıyla 800 milyon kullanıcısı bulunmaktadır. 20 Haziran 2018'de San Francisco’da düzenlenen etkinlikte Instagram'ın 1 milyar kullanıcı sayısına ulaştığı açıklandı ve yeni nesil televizyon IGTV tanıtıldı.

Belirgin özellikleri; fotoğrafları bir kare şekline sınırlandırmak, Kodak Instamatic ve Polaroid resimler, cep telefonu kameralarında kullanılanın aksine 4:3'lük çerçeve oranı. Bu durum yeni bir güncelleme ile değişmiş, kullanıcılar özgün çerçeve oranı kullanabilir hale gelmişlerdir.

Instagram ilk başta sadece iPhone, iPad ve iPod Touch aletlerinde kullanılırken 2012 Nisan'da Android 2.2 (Froyo ve üstü yüklü kameralı telefonları da destekledi. Uygulama iTunes App Store , Google Play online satış mağazalarında ve Microsoft Lumia Mağazalarında dağıtılıyor. Instagram'ın kurucusu Kevin Systrom'dur.

21 Nisan 2012 tarihinde Facebook, şirketi (ve 13 çalışanını) yaklaşık 1 milyar dolar nakit karşılığında satın aldı. Şirketin kendisini bağımsız olarak yönetebilmesi hedefleniyor.

HABERE YORUM KAT