1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İran'ı ayağa kaldıran baba vahşeti! Öz kızını uykusunda orakla öldürdü

İran'ı ayağa kaldıran baba vahşeti! Öz kızını uykusunda orakla öldürdü

İran'da bir babanın 13 yaşındaki öz kızını uyuduğu sırada orakla başını keserek ölümüne sebebiyet vermesi ülkede infial yarattı.

İran'ı ayağa kaldıran baba vahşeti! Öz kızını uykusunda orakla öldürdü

İran'da sevgilisiyle evden kaçtıktan sonra tekrar ailesine teslim edilen Romina Ashrafi babası Rıza Eşrefi tarafından vahşice öldürüldü.

IranWire'de yer alan habere göre, 13 yaşındaki öğrenci Romina Ashrafi evden kaçtı, ardından tutuklandı.

Yargıç sevgilisi ile evden kaçtığı belirtilen Ashrafi'nin itirazlarına rağmen onu ailesine teslim etti.  21 Mayıs Perşembe günü ise uykusunda babası tarafından vahşice öldürüldü.

KÜÇÜK KIZ OLACAKLARI SEZMİŞ

Siteye konuşan bir kaynağa göre, Romina'nın memurlara ısrarla babasının evinde güvende olmayacağını, akrabalarında kalmanın daha güvende olacağını söyledi. Ancak Romina'nın itirazları çabasız kaldı ve babasının evine geri gönderdi. 

ELİNDEKİ ORAKLA KARAKOLA GİDİP SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Yerel medyanın haberine göre bundan kısa süre baba, kızı uyuduğu sırada bir orak aldı ve kızının başını keserek vahşice öldürdü. Katil baba, kızını öldürdükten sonra elindeki orakla karakola gitti ve cinayeti itiraf etti.

İran'da baba vahşeti! Öz kızını uykusunda orakla öldürdü

'KORUYUCU' SIFATINI TAŞIDIĞI İÇİN ÖLÜM CEZASI VERİLMEYECEK

IRNA'ya konuşan Heştper Valisi, Romina Ashrafi’nin babasının tutuklandığını ve 'davanın ayrıntılarının yasal süreçten sonra kamuya açıklanacağını' söyledi. Ancak Romina'nın babası tutuklanmış olmasına rağmen, İslam Ceza Kanunu'nun 220. maddesine göre, öldürülen kızın koruyucusu olarak, ölümle cezalandırılmayacak. 

İran'da baba vahşeti! Öz kızını uykusunda orakla öldürdü

'ÖZEL EMİR' İLE SORUŞTURMA

Öte yandan İran'da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar'ın, cinayeti soruşturmak için 'özel bir emir' verdiğini belirtti.

Gülistan Başköy
Gündem Editörü

HABERE YORUM KAT