1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İstanbul barajları son dakika alarmı veriyor! Son 10 yıldır böylesi görülmedi...

İstanbul barajları son dakika alarmı veriyor! Son 10 yıldır böylesi görülmedi...

İstanbul barajlarında doluluk oranı yüzde 35,60 olarak ölçülmesi İstanbulluları büyük sıkıntıya sokacağa benziyor. İstanbul 10 yıldır böyle bir kuraklık görmedi. 10 yılın en düşük seviyesinde olan İstanbul barajlarının bu durumu sonucu İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu canlı yayına katılarak İstanbullular için uyarıda bulundu. Mermutlu, İstanbullulara tasarruf yapmaları gerektiğini belirtti.

İstanbul barajlarındaki su seviyesi son 10 yılın en düşüğünde. İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu canlı yayına katılarak İstanbullular için uyarıda bulundu. Mermutlu, İstanbullulara tasarruf yapmaları gerektiğini belirtti.

İstanbul'un barajlarındaki doluluk oranı 1 Aralık'ta yüzde 35,60 olarak ölçüldü. Bu oran son 10 yılın en düşük seviyesi anlamına geliyor. Daha önce 2016 yılında aynı tarihte doluluk oranı yüzde 37,01 olarak ölçülmüştü.


İSKİ GENEL MÜDÜRÜ'NDEN TASARRUF ÇAĞRISI

CNN TÜRK'te A'dan Z'ye programına katılan telefonla bağlanan İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu İstanbul'un ne kadar suyu kaldığını açıkladı. İstanbul'un barajlarındaki su seviyesinin yüzde 36'lare düşmesi üzerine, 'İstanbul'un 100 günlük su kaldı' iddialarına İSKİ'den yanıt geldi. İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu İstanbul'un 310 milyon metreküp suyu olduğunu belirtip tasarruf çağrısı yaptı.

İstanbul son 10 yıldır böylesini yaşamadı! Büyük tehlike geliyor...


"KAMU SPOTU ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR"

Küresel iklim değişikliği nedeniyle eskiden Eylül-Ekim aylarında aldıkları yağışları artık ancak Kasım-Aralık döneminde alabildiklerini belirten Mermutlu, "Burada iki aylık bir kaybımız olur, onu kapatmak için tasarruf yapmamız gerekiyor, bunla ilgili vatandaşlarımızı uyaracak kamu spotu çalışmalarımız sürüyor" dedi.

Dünkü yağışlardan 2 milyon metreküp civarında su aldıklarını söyleyen İSKİ Genel Müdürü, "İstanbul'da su bitmiyor, İstanbullular rahat olabilir" dedi.

İstanbul son 10 yıldır böylesini yaşamadı! Büyük tehlike geliyor...

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT