1. HABERLER

  2. İSTANBUL

  3. İstanbul'da Hangi Parti Kaç milletvekili çıkardı 2015
İstanbul'da Hangi Parti Kaç milletvekili çıkardı 2015

İstanbul'da Hangi Parti Kaç milletvekili çıkardı 2015

Genel Seçimler 7 Haziran 2015 İstanbul’u kazanan parti ve milletvekili sayıları belli oldu.İşte kazanan parti ve çıkardığı milletvekili sayısı :

Genel Seçimler 7 Haziran 2015 İstanbul’u kazanan parti ve milletvekili sayıları belli oldu.İstanbul il genelinde Ak Parti birinci parti oldu.

İşte kazanan parti ve çıkardığı milletvekili sayısı :

İstanbul 1.Bölge Geneli Oy Oranları :
AKP 1.266.020  %40.78    14   milletvekili
CHP :984.195    %31.70    11   milletvekili
HDP :334.745    %10.78     3   milletvekili
MHP :326.327    %10.51     3   milletvekili

İstanbul 2.Bölge Geneli Oy Oranları :
AKP :1.071.532    %42.90    12  milletvekili
CHP :684.971       %27.43     8  milletvekili
HDP :312.435       %12.51     3  milletvekili
MHP :279.921      %11.21      3   milletvekili

İstanbul 3.Bölge Geneli Oy Oranları :
AKP :1.148.924    %39.90      13 milletvekili
CHP :802.658      %27.87        9 milletvekili
HDP :421.638      %14.64        5 milletvekili
MHP :329.333     %11.44         4 milletvekili

İŞTE PARTİLERİN KESİNLEŞEN MİLLETVEKİLLERİ

SONUÇLARA GÖRE KESİNLEŞEN 1. BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ

AK PARTİ 1. BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ

İDRİS GÜLLÜCE
M.BELMA SATIR
EROL KAYA
A.BERAT ÇONKAR
OSMAN CAN
BERAT ALBAYRAK
İSMET UÇMA
METİN KÜLÜNK
R.KAVAKCI KAN
ERKAN KANDEMİR
ALEV DEDEGİL
M.ALİ PULCU
HASAN SERT
HÜSEYİN YAYMAN

CHP 1. BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ

ŞAFAK PAVEY
G.AKKUŞ İLGEZDİ
GÜRSEL TEKİN
BARIŞ YARKADAŞ
M.AKİF HAMZAÇEBİ
MAHMUT TANAL
İLHAN KESİ
O.KAAN SALICI
İHSAN ÖZKES
ONURSAL ADIGÜZEL
ALİ ÖZCAN
 
MHP 1. BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ
E.SEMİH YALÇIN
İ.ULVİ YÖNTER
U.SUPHİ AKTAN
 
HDP 1.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ
SELAHATTİN DEMİRTAŞ
HÜDA KAYA
ERDAL ATAŞ
 
SONUÇLARA GÖRE KESİNLEŞEN 2. BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ
 
AK PARTİ 2. BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ
VOLKAN BOZKIR
A.NUR BAHÇEKAPILI
EKREM ERDEM
AZİZ BABUŞCU
DURMUŞ ALİ SARIKAYA
ETHEM TOLGA
ŞİRİN ÜNAL
FATMA BENLİ
HÜSEYİN BÜRGE
SEVİM SAVAŞER
H.ALİ YILDIZ
MARKAR ESEYAN
 
CHP 2. BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ
SELİNA DOĞAN
AYKUT ERDOĞDU
M.SEZGİN TANRIKULU
DURSUN ÇİÇEK
S.SENCER AYATA
G.YEDEK ARSLAN
K.ENİS BERBEROĞLU
DİDEM ENGİN
 
MHP 2. BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ
E.MEHMET İHSANOĞLU
CELAL ADAN
MURAT BAŞESGİOĞLU
 
HDP 2. BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ
TURGUT ÖKER
F.KERESTE OĞLU
SEZAİ TEMELLİ
 
SONUÇLARA GÖRE KESİNLEŞEN 3. BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ
 
AK PARTİ 3. BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ
MUSTAFA ŞENTOP
ÖZLEM ZENGİN
FEYZULLAH KIYIKLIK
MEHMET MUŞ
M.DOĞAN KUBAT
TÜLAY KAYNARCA
A.BOYNUKALIN
HARUN KARACA
UĞUR IŞILAK
MUSTAFA YENEROĞLU
M.AFŞIN YAZICIOĞLU
MEHMET METİNER
HALİS DALKILIÇ
 
CHP 3. BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ
BİHLUN TAMAYLIGİL
İLHAN HANER
ENGİN ALTAY
ALİ ŞEKER
ERDOĞAN TOPRAK
EREN ERDEM
MURAT ÖZÇELİK
ZEYNEL EMRE
MEHMET BEKAROĞLU
 
MHP 3. BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ
MERAL AKŞENER
ATİLA KAYA
İ.FARUK AKSU
ARZU ERDEM
 
HDP 2. BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ
PERVİN BULDAN
GARO PAYLAN
A.LEVENT TÜZEL
ALİ KENANOĞLU
E.BEYZA ÜN
 
 
 
 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.