1. HABERLER
  2. MAGAZİN
  3. Ivana Sert kimdir? Kaç yaşında? Aslen nereli?

Ivana Sert kimdir? Kaç yaşında? Aslen nereli?

Kanal D'nin sevilen gündüz kuşağı programı olan Müge ve Gülşen'le 2.sayfaya konuk olan Ivana Sert kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Tüm cevaplar haberimizde

Ivana Sert kimdir?  Kaç yaşında? Aslen nereli?

Kanal D'nin sevilen gündüz kuşağı programı olan Müge ve Gülşen'le 2.sayfaya konuk olan Ivana Sert kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Tüm cevaplar haberimizde...

Ivana Sert kimdir? Kaç yaşında? Aslen nereli?

IVANA SERT KİMDİR?

Ivana Sert 25 Ekim 1979 yılında Sırbıstan Belgrad da dünyaya gelmiştir. Boy ve kilosuna bakacak olursak, 1,67 metre boyunda 55 kilodur. Şimdilerde moda tasarımcılığı yapan Ivana Sert aynı zamanda eski manken ve stilisttir.

Ivana Sert kimdir? Kaç yaşında? Aslen nereli?

2002 yılında Türkiye’ ye yerleşmiş ve 2004 yılında ünlü iş adamı Yurdal Sert ile hayatını birleştirmiştir. 2006 yılında bu evlilikten Kayon Ateş adında bir oğulları olmuştur.

Çift, 2013 yılında 2 yıl süren dava neticesinde boşanmışlardır. Boşanma sürecinde eşi Yurdal Sert, Ivana Sert’ in kendisini en yakın arkadaşıyla aldattığını iddia etmiştir.

Ivana Sert kimdir? Kaç yaşında? Aslen nereli?

Genel olarak hayatına bakacak olursak, 16 yaşına kadar bale ve piyano eğitimi almıştır fakat, ısrarla manken olmak istemiş ve olmuştur. İlk olarak Sırbistan da Belgrad Güzeli seçildikten sonra Miss Yugoslavya’ya katılır ve daha sonrasında ise ülkemizde düzenlenen Miss Globe’a davet edilir.

Türkiye’ye geldikten sonra bir sürü talihsizlik yaşamasına rağmen, şimdilerde Ivana Sert Türkiye’yi çok sevdiğini hatta burası benim birinci ülkem Sırbistan ikinci sıradadır, diye ifade etmektedir.

Ivana Sert kimdir? Kaç yaşında? Aslen nereli?

Kendisi, 2011’de Yok Böyle Dans adlı yarışmaya katılmış. Bunun ardından 2012 yılında Yalan Dünya adlı diziye de kendisini canlandırarak konuk olmuştur. Son olarak ise Bugün Ne Giysem adlı programda jüri üyesi olarak katılmıştır.

Ivana Sert kimdir? Kaç yaşında? Aslen nereli?

Dünyanın ünlü markalarını Türkiye’ye getiren İvana Sert'in, Nişantaşı’nda İkon isminde mağazası bulunmaktadır. 2010’da jürisi olduğu Bugün Ne Giysem isimli yarışmayla popülerliği artan Sert, aynı zamanda 2011’de yayınlanmaya başlayan Yok Böyle Dans isimli programda yarışmacı olmuştur. Azra Akın, Tan Sağtürk, Burcu Esmersoy ve Acun Ilıcalı’nın jüri üyesi olduğu yarışmadan sağlık problemleri nedeniyle ayrılmak zorunda kaldı. Çeşitli reklamlarda ve dizilerde de rol alan İvana Sert,  2012’de Bizimlesin isimli bir kitap çıkarmıştır. 2015’te vizyona giren ve İlker Ayrık’ın ilk yönetmenlik deneyimi olan Yapışık Kardeşler isimli filmde rol aldı. Filmde İvana Sert'in yanı sıra İlker Ayrık, Hakan Bulut, Suzan Kardeş ve Suat Sungur gibi isimler de yer aldı.

Ivana Sert kimdir? Kaç yaşında? Aslen nereli?

YURDAL SERT KİMDİR?

Yurdal Sert aslen Konyalıdır. Yurdal Sert şuan 57 yaşında ve oğlak burcudur.

Yurdal Sert, 1961 yılında Konya/Ereğli’de doğmuştur. Evli ve 3 çocuk sahibidir. İngilizce ve Fransızca dillerini bilmektedir.
Lise eğitimini İngiltere’de tamamlamıştır. Amerika’nın Güney Karliforniya Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun olmuştur. 6 yıl Amerikan Hükümetinden sigortacılık konusunda lisanslı müşavirlik diploması almıştır.

00-016.jpg

1989 yılında Türkiye’ye dönmesiyle ailesinin sahip olduğu çeşitli endüstri ve ticaret dallarında faaliyet göstermiştir. Halen Sert Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Abana Motorsan A.Ş.ve Total Turizm İşletmeleri A.Ş.de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. Turizm sektörüyle de uğraşan Yurdal Sert Sert Holding A.Ş. kapsamında otelleri vardır. Antalya Fethiye’deki 5 yıldızlı Majesty Clup Tuana tatil köyünün mülkiyeti Sert ailesine aittir. Yurdal Sert Kastamonu’nun Abana İlçesi’nde bulunan Abana Motor Fabrikası’nın da sahibidir.

0000-002.jpg

SERT Holding’in kurucusu Yurdal Sert’in iki oğlu var. Ünsal Sert ve birde eski eşi İvana Sert’ten olan oğlu, Kayon Ateş Sert vardır. Ivana Sert, özellikle Türkiye’de tanınan Sırp-Türk televizyon kişiliği, sunucu, stilist, moda tasarımcısı, Miss Belgrade tescilli manken, iş kadını, girişimci, nadiren oyuncu ve yazardır.

-004.png

Eski eşi İvana Sert’le olaylı geçen evliliği ve boşanmasıyla adından söz ettiren Yurdal Sert’in şuan bir evlilik süreci ya da sevgilisi yoktur. Boşanma haberlerinin ardından hem magazin dünyasında hemde Sert Holding kapsamında ekonomi piyasasından adından söz ettirmektedir.

HABERE YORUM KAT