1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kamuya alımlar başladı

Kamuya alımlar başladı

Kamu kurumlarında bir yandan darbe girişimi sonrasındaki görevden almalar devam ederken bir yandan da işe alımlar gerçekleşiyor.

Kamuya alımlar başladı

Kamuda FETÖ"cülerin görevden uzaklaştırmaları sonrası birçok kurum yeni alımlar yapmaya devam ediyor. Yeni alımlarla kamuya alınacak personel sayısı 50 bini bulacak.

Net bir başvuru tarihi bulunmasa da personel alım ilanının kısa bir sürede yayımlanacağı belirtildi. İşte hangi kamu kuruluşuna kaç personel alınacak sorusunun yanıtı:

10 BİN ÖZEL HAREKAT POLİSİ ALIMI YAPILACAK

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise 10 bin polis alımı yapılacağını daha önce açıkladı. Bu seferki alım özel harekat branşında gerçekleşecek. Polis özel harekat alımları şartlarına göre en az lise veya dengi okullardan mezun olmak ve askerliğini tamamlamış olmak gerekiyor.

20 BİN SAĞLIK ÇALIŞANI

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Eylül ayına yetiştiremeyebiliriz ama bu sene sonuna kadar 20 bine yakın sağlık personelini inşallah göreve başlatacağız. Bunların önemli bir bölümü bizim 4924 sözleşmelisi dediğimiz sözleşmeliler olacak. 20 bine yakın da personel istihdam edeceğiz" açıklamasını yapmıştı.

BTK"YA BİLİŞİM UZMANI

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ise çeşitli birimlerde görevlendirmek üzere 45 uzman yardımcısı alacağını duyurdu. Burada ise KPSS" den 70 puan alma şartı getirildi. Alımlar, sosyal bilimler, hukuk ve mühendislik alanlarında ilgili bölümlerden yapılacak. Başvurular 31 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında kurumun internet sitesinden yapılacak.

15 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN

Milli Eğitim Bakanlığı ilk etapta 15 bin sözleşmeli öğretmen alacağını duyurmuştu. Bununla ilgili başvurular 11 ağustosta sona ermişti.

ATAMALAR 10 EKİM"DE

Yeni eğitim dönemi için KPSS sonucuna göre ve sözlü sınavla alınacak olan 15 bin sözleşmeli öğretmenin atamaları ise 10 Ekim "de yapılacak.

 

ADALET BAKANLIĞI"NA 2 BİN 371 PERSONEL

Adalet Bakanlığı zabıt katibi, mübaşir, teknisyen, kaloriferci, şoför ve aşçı kadroları için 2 bin 371 personel alınacak Bunlardan adli ve idari yargıda görevlendirmek üzere 2 bin 161"i sözleşmeli, 210 ise kadrolu olarak istihdam edilecek. 22 Ağustos"ta başlayan başvurular 5 Eylül"de sona erecek. KPSS puan barajı ise 70.

3 BİN HAKİM VE SAVCI

Adalet Bakanlığı"ndan yapılan duyuruda ise, 3 bin hakim ve savcı adayı alınacağı bildirildi. Başvurular, 11 - 20 Ekim 2016 tarihleri arasında bireysel olarak internet aracılığıyla veya ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla elektronik ortamda alınacak.

 

DHMİ"YE 88 PERSONEL, 25"İ ASİSTAN 63"Ü STAJYER HAVA TRAFİK KONTROLÖRÜ

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ), 88 personel alacak. Bunların 25"i asistan, 63"ü stajyer hava trafik kontrolörü olacak. Başvurular, 29 Ağustos-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Adayların KPSSP3"ten en az 70 puan almış olması gerekiyor. Başvurular, şahsen veya posta yoluyla yapılacak. DHMİ"de stajyer hava trafik kontrolörünün maaşı 4 bin 500 lira.

 

HABERE YORUM KAT