1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Polis karantina otobüsünü durdurup onu aracına bindirdi

Polis karantina otobüsünü durdurup onu aracına bindirdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Avrupa'dan gelen ve karantina yurtlarına götürülen Türk vatandaşlarının bulunduğu otobüsün polis tarafından durdurularak içinden bir kişinin polis otosuna bindirilip götürülmesi olayına sert tepki gösterdi.

Polis karantina otobüsünü durdurup onu aracına bindirdi

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle 9 Avrupa ülkesinden Türkiye'ye gelen vatandaşlar 14 gün boyunca karantinada tutulmak için öğrenci yurtlarına götürüldü.Ancak dün sosyal medyaya yansıyan görüntülerde karantina için yurtlara götürülen vatandaşların içinde bulunduğu araç polis ekipleri tarafından durduruldu. Araçtan indirilen kişinin KKTC Sivil Havacılık Dairesi Başkanı Mustafa Sofi'nin kızı Güzide Sofi olduğu ortaya çıktı.

Olayın sosyal medyada ortaya çıkması ve haberlere konu olmasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Gül, Twitter hesabından olaya ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

BU İHMAL KABUL EDİLEMEZ 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Fransa'dan gelen iki yolcu Kıbrıs aktarmalı olarak uçağa bindirilmiş ancak son gelen yolcularla ilgili böyle bir transit uygulamamız yok. Yanlış yapılan bu biniş işlemiyle ilgili gereği yapılıyor. Yolcular karantinaya alınıyor. 14 gün sonra Kıbrıs'a göndereceğiz" dedi. 

Olayla ilgili olarak ihmalin kabul edilemeyeceğinin altını çizen Bakan Soylu, "Burada ihmal kabul edilemez. Kimseye ayrıcalık tanınamaz. Tarafımızca araştırılıp, sorumlular tespit edilip gereği yerine getirilecektir. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar" dedi. 

 

 

ADALET BAKANI GÜL: OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ

Sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise,"Fransa'dan gelen iki yolcunun karantina otobüsünden alınması olayıyla ilgili olarak hukuk gerekeni yapacaktır. Bu konuda hiçbir taviz, hiçbir istisnai muamele kabul edilemez. Kanun önünde herkes eşittir. Olayın takipçisiyiz" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT