1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Kasım Süleymani'nin, ölümünden sonra ortaya atılan şok iddia!

Kasım Süleymani'nin, ölümünden sonra ortaya atılan şok iddia!

Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'nin ölümünden sonra ABD ve İran arasındaki gerilim git gide tırmanmaya devam ediyor. Yapılan karşılıklı açıklamalarda, taraflarlar arasındaki gerginlik hat safhada. Bu esnada ise İsrail'den şok bir açıklama geldi. Binyamin Netanyahu, yaptığı açıklamada saldırıda İsrail'inde payı var iddialarına açıklık getirdi.

Kasım Süleymani'nin, ölümünden sonra ortaya atılan şok iddia!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İran Devrim Muhafızları'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'nin öldürüldüğü saldırıda İsrail'in payının olmadığını söyledi.

İsrail basınında yer alan haberlerde, Başbakan Netanyahu liderliğinde toplanan güvenlik kabinesinde bölgesel gelişmelerin ele alındığı vurgulandı.

TÜM BU YAŞANANLARA DAHİL EDİLMEMEMİZ GEREKİYOR

Netanyahu'nun toplantıda güvenlik kabinesine hitaben, "Süleymani'nin öldürüldüğü saldırıda İsrail'in payının olmadığı, bu nedenle de ülkesinin ABD ile İran arasındaki gerginliğe dahil edilmemesi gerektiğini" dile getirdiği kaydedildi.

2556236-810x458.jpg

Buna karşın, Netanyahu'nun bakanlarına ABD'ye desteği ön plana çıkararak, Süleymani'nin öldürülmesine ilişkin basına konuşabileceklerini söylediği de belirtildi.

İRAN'IN BU DURUMDAN ÖTÜRÜ İSRAİL'İ VURMA İHTİMALİ DÜŞÜK

Toplantıda ayrıca İsrailli üst düzey askeri yetkililerin güvenlik kabinesine Süleyamani'nin öldürülmesi nedeniyle İran'ın misilleme olarak İsrail'i vurma ihtimalinin çok düşük olduğunu aktardığı kaydedildi.

200106023024-03-soleimani-funeral-tehran-exlarge-169.jpg

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), 3 Ocak'ta İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis'in, Bağdat Havalimanı yakınında araçlarına düzenlenen saldırıda öldürüldüğünü açıklamıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT