1. HABERLER
  2. İÇ HABERLER
  3. Katip Çelebi Üniversitesi'nde skandal! Rektör ve dekan dahil 27 kişi akraba çıktı!

Katip Çelebi Üniversitesi'nde skandal! Rektör ve dekan dahil 27 kişi akraba çıktı!

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'nde, aralarında rektör, rektör yardımcısı, dekan ve öğretim görevlilerinin bulunduğu 27 çalışanın birbiriyle akraba olduğu tespit edildi. Bu 27 kişiden 16'sının atamasının sınavsız yapıldığı belirlenirken konu, sosyal medyada gündem oldu.

Katip Çelebi Üniversitesi'nde skandal! Rektör ve dekan dahil 27 kişi akraba çıktı!

İzmir'de bulunan Katip Çelebi Üniversitesi'nde görevli 27 kişinin birbiriyle akraba olması, sosyal medyada infial yarattı. Aralarında rektör, rektör yardımcısıü dekan ve öğretim görevlilerinin yer aldığı 27 kişinin akrabalık bağlarının tespiti ardından konuya ilişkin üniversite yetkililerinden henüz bir açıklama gelmedi. 

'EŞ DOST ATAMALARI'

CHP Milletvekili Mahir Polat, konuya ilişkin olarak, binlerce vatandaşın sınavlarda alın teri dökerek atanmaya çalıştığı bu kadrolara, sırf akrabalık ilişkileri olduğu için birilerinin sınavsız gelmesini eleştirerek "Kul hakkından bahsedenler, eş dost atamaları için kul hakkı yiyor" dedi.

Başak Kaya'nın haberine göre, Polat'ın mecliste sunduğu soru önergesini yanıtlayan Rektör Prof. Saffet Köse, şube müdürlüğünden daha üst düzey görev niteliğinde bulunan kadrolardan 16'sında, şube müdürlüğü kadrolarına sınavsız atamaların gerçekleştirildiğini ve  rektör, rektör yardımcısı, dekan ve öğretim görevlileri arasından tespit edilebilen 27 kişi arasında akrabalık ilişkisinin tespit edildiğini ifade etti. 

Berna Akkaya
Gündem ve Teknoloji Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT