1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. KIBRIS TV Frekans Ayarları 2021 - KIBRIS TV Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

KIBRIS TV Frekans Ayarları 2021 - KIBRIS TV Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Türksat 4A uydusundan yayın yapan KIBRIS TV frekans ayarlarını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken bilgilere haberimizde yer verdik. Bu içerikte ayrıca KIBRIS TV Digitürk, D-smart ve Tivibu  kaçıncı kanalda yayın yapıyor? aramanıza da cevap verecektir.

KIBRIS TV Frekans Ayarları 2021 - KIBRIS TV Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Televizyonunuzu bilerek veya bilmeyerek fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Uydu alıcınıza böyle bir durumda aradığınız kanalın frekans bilgilerini yeniden girmeniz gerecektir. Dolayısıyla KIBRIS TV frekans ayarları 2021 diye bir araştırma yapıyorsanız bu içerikte güncel KIBRIS TV Frekans bilgilerini bulabilirsiniz.

Türkiye’nin aktif haberleşme uyduları Türksat 3A ve 4A uyduları Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş (TÜRKSAT) yönetiminde aktif ve başarılı bir şekilde görevlerini gerçekleştiriyor. Bu iki uyduda toplam 308 adet şifresiz kanal bulunuyor. Bunlardan 70’i HD yayın yaparken geri kalan 238 kanal ise SD formatta yayınlarını sürdürüyor. SD yayın ile HD yayın arasında sadece görüntü kalitesi farkı bulunuyor. HD yayın 1080P kalitesinde cihazlara yayın gönderirken, SD yayın ise 720p şeklinde kalitede gönderiyor. Buda evlerimize kadar ulaşan görüntünün netlik kalitesi olarak yansıyor.

KIBRIS TV Frekans Ayarı 2021 Nedir? (Şifresiz)

KIBRIS TV Frekansı ayarı 12610, Sinyal oranı 20830, Polarizasyon yönü H (Horizontal) - Yatay Batı şeklinde ayarlamanız gerekiyor. Aşağıda daha iyi anlaşılması için sizlere tane tane aktarıyoruz.

Kanal adı: KIBRIS TV

Uydu : Türksat 3A

Frekans : 12610

Sinyal Oranı : 20830

Polarizasyon : H (Horizontal) - Yatay Batı

FEC : 3/4

Audio PID : 8108

Video PID : 8008

Kapsama Alanı : Batı

Bu içerikteki KIBRIS TV Frekans bilgisi TÜRKSAT Resmi Web Sitesi üzerinden 2021 yılında edinilen bilgilere göre hazırlanmıştır.

4-019.jpg

KIBRIS TV Frekans Ayarı Nasıl Yapılır?

KIBRIS TV kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden “frekans ekle” (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın.

Uydu adı kısmında "Türksat 4A" seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans, . Polarizasyon, Sembol kısmına kısmına yukarıda yer alan frekans bilgisini girin ve işlem tamamdı.

Cihazın Marka ve Modeline Göre kanal ekleme ayarlama işlemlerini aşağıdaki linklerden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.

frekans-2021.jpeg

KIBRIS TV Digitürk Kaçıncı Kanal?

KIBRIS TV kanalının Digitürk’te hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

KIBRIS TV D-Smart Kaçıncı Kanal?

KIBRIS TV kanalının D-Smart’ta hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

KIBRIS TV Tivibu Kaçıncı Kanal?

KIBRIS TV kanalının TİVİBU’da hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT