1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Kılıçdaroğlu'nun 15 temmuz mesajı herkesi şaşırttı!

Kılıçdaroğlu'nun 15 temmuz mesajı herkesi şaşırttı!

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Twitter hesabından paylaştığı 15 Temmuz mesajı herkesi şaşkına uğrattı. Kemal Kılıçdaroğlu '15 Temmuz' ifadesini kullanmadan 15 Temmuz'la ilgili ilginç bir paylaşımda bulundu. İşte Kılıçdaroğlu'nun ilkginç 15 Temmuz mesajı...

Kılıçdaroğlu'nun 15 temmuz mesajı herkesi şaşırttı!

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Twitter hesabından paylaştığı 15 Temmuz mesajı herkesi şaşkına uğrattı. Kemal Kılıçdaroğlu '15 Temmuz' ifadesini kullanmadan 15 Temmuz'la ilgili ilginç bir paylaşımda bulundu. FETÖ'cü darbecilere de en küçük bir tepki cümlesi de yer almayan bu 15 Temmuz mesajının altına çok sayıda yorum yapıldı.

KILIÇDAROĞLU TWİTTER'DAN 15 TEMMUZ MESAJI HERKESİ ŞAŞIRTTI

Kılıçdaroğlu'nun mesajı şu şekilde: 

"Onlar, yetkiyi saraydan alıp halka verdiler. Ve dediler ki 'Hakimiyet bila kaydü şart milletindir.' Cumhuriyeti kurdular. Onlar, Cumhuriyetle de yetinmediler. Demokrasinin ilk adımını atmak üzere 1946'da çok partili yaşama geçtiler. Bununla da yetinmediler. Onlar, 'Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir' şiarından yola çıkarak sosyal demokrasiyi-sosyal devleti inşa etmeye çalıştılar. Ve bizler, darbeleri ve darbe girişimlerini tarihin çöp sepetine atmak için Cumhuriyeti gerçek bir demokrasi ile taçlandırmak zorundayız. Bu hedef, onların ve tarihin bize yüklediği sorumluluktur."

DARBECİLERE VE FETÖ'YE EN KÜÇÜK BİR TEPKİ YOK

Kılıçdaroğlu'nun mesajında 15 Temmuz darbecilerine en küçük bir tepki ifadesi yer almazken, FETÖ terör örgütüne de herhangi bir tepki bulunmuyor.

"GERÇEK DEMOKRASİ" SÖZÜNE MUHTEŞEM CEVAP

Meşru seçimlerle ve halkın oylarıyla iktidara gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a üstü kapalı mesaj veren Kılıçdaroğlu'nun kullandığı "gerçek demokrasi" ifadesi tepkiyle karşılandı.

Paylaşımın altına gelen tepkiler arasında, Kılıçdaroğlu'nun darbe gecesi belediye başkanının evinde televizyon izlerken çekilmiş fotoğrafı da yer aldı.

Kılıçdaroğlu'nun 15 temmuz mesajı herkesi şaşırttı!Kılıçdaroğlu'nun 15 temmuz mesajı herkesi şaşırttı!Kılıçdaroğlu'nun 15 temmuz mesajı herkesi şaşırttı!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT