1. WEB TV
  2. GÜNDEM
  3. Kılıçdaroğlu'nun Pendik Çınardere hakkındaki konuşması

Kılıçdaroğlu'nun Pendik Çınardere hakkındaki konuşması

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 10 Nisan 2018 salı günü gerçekleştirdiği grup toplantısında Pendiklilere seslenerek "Oy verin, tapularınızı verim." dedi.

Pendik Çınardere mahallesi sakinleri CHP'nin bugün gerçekleşen grup toplantısına katıldı. Grup toplantısından önce mahalle sakinleri Kılıçdaroğlu'na tapu sorunularını dile getirdi.

KILIÇDAROĞLU GRUP TOPLANTISINDA DİLE GETİRDİ!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Grup Toplantısı konuşması esnasında Pendik'e de yer verdi. CHP'li Kartal Belediyesi'nin tapuları vatandaşa dağıttığını ancak Pendik Belediyesi'nin bu konuda eksik kaldığını belirten Kılıçdaroğlu "oy verin tapularınızı verim" dedi.

İŞTE KILIÇDAROĞLUNUN O KONUŞMASI

Çınardere’den gelen arkadaşlarım… 50 yıldır orada oturuyorlar. Kimisinin tapu tahsis belgesi var, kimisinin iptal edilmiş, kimisinin de yok. Ağaçları diktiler, çocukları büyüttüler, torunları kucaklarına aldılar. Orası onlar için vatanın ayrılmaz bir parçasıdır. Şimdi 460 aile var, benzer pozisyonda Kartal belediyesinde de böyle bir sorun vardı. Ama kartal belediyesi herkese tapularını dağıttı. Sözüm söz Pendik’i önümüzdeki seçimlerde bize verin, göreceksiniz ilk 6 ayda tapunuzu alacaksınız. Vatandaş oturuyor 50 yıldır. Belediye karar almış, burada inşaat yapılmaz ev yapılmaz. Bitişiğindeki Kartal’a yapılıyor da oraya mı yapılmaz? Onlara yardım etmek insana yardım etmek, insanı mutlu kılmaz. Bizim felsefemizde, inancımızda, ahlakımızda vardır. Sizin haklarınızı sonuna kadar savunacağız sözümüz sözdür. Beykoz’da Tokatköy ve İncirköy’de, Sultanbeyli’de Hasanpaşa mahallelerinde Kocaeli ve Ankara’da da var. Söz herkesi ev sahibi yapacağız, tapusunu vereceğiz güvenceyle evinde oturacak." dedi.

10 Nisan 2018 Salı 17:44
VİDEOYA YORUM KAT
Benzer Videolar