1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde online nikah dönemi başlıyor

Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde online nikah dönemi başlıyor

Koronavirüse karşı alınan tedbirler her geçen gün arttırılırken, yeni evlenecek çiftler için ise online nikah uygulaması başlatıldı. Ümraniye Belediyesi tarafından başlatılan yeni uygulama ile çiftlerin nikah törenine giremeyen yakınları, internet aracılığı ile artık bu görüntüleri canlı olarak izleyebilecekler.

Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde online nikah dönemi başlıyor

Koronavirüs tüm dünyayı ablukası altına almaya devam ederken, yeni evlenecek çiftler ise türlü türlü ertelemelere başvuruyor. Ümraniye Belediyesi ise bu durumu aza indirgemek için harekete geçti ve vatandaşların girmesine izin vermezken, bu mutlu anlara tanıklık etmek isteyen çiftlerin yakınları için online nikah uygulaması başlattı.

NİKAH TÖRENLERİ CANLI OLARAK YAYINLANIYOR

Bu uygulama ile Ümraniye Nikah Sarayı’nda yapılan nikah törenleri, internet ortamından canlı olarak yayınlanıyor. Böylece salgın tedbirleri kapsamında nikah sarayına giremeyen çiftlerin yakınları, bu mutlu anlara internet ortamından yayınlanan görüntülerle ortak oluyor.

Uygulamanın başladığı Ümraniye Nikah Sarayı’nda gün içerisinde ortalama 15 nikah kıyılıyor. Nikah için gelen çiftler ve şahitler salona alınırken, yakınları görevliler tarafından salonun dışında tutuldu. Bu sırada heyecanlı bekleyişini sürdüren aileler ise cep telefonlarından Ümraniye Belediyesi'nin web sayfasına girerek nikah anını canlı izledi.

"İÇİMİZ BURUK AMA YAPACAK BİRŞEY YOK"

​Nikahı dışarıdan izleyen anne ve babalar, “İçerde olamadığımız için bir burukluk hissediyoruz ama toplumun sağlığı için bu gerekliyse böyle olması gerekiyor. Nikahları canlı yayınladığı için de belediyemize teşekkür ediyoruz” dedi.

Sadece şahitleri içeri alınan gelin ve damatlar da Ümraniye Belediyesine online nikah uygulaması başlattığı için teşekkür etti.

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT