1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Kova Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

Kova Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

Astroloji de 12 burç takımından on birinci sırada yerini alan Kova burcunun genel özellikleri vatandaşlar tarafından çokça merak ediliyor. Kova burcunun aşk, iş, sağlık hayatı ve daha fazlasını sizler için araştırıp haberimizde yer verdik. İşte Kova burcuyla ilgili bilinmesi gereken tüm bilgiler...

Kova Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

Burçların insan hayatına etkileri olduğu tüm dünyada bilinen bir durum... Peki 12 burçlar arasında on birinci sırayı alan Kova burcunun insan yaşamına ne gibi etkileri var? Bu burcun genel özellikleri neler? Bu burçtan olan kişiler çevreye nasıl bir tutum ve davranış sergiliyor? İşte bu soruların tüm cevaplarını ve Kova Burcu ile ilgili tüm bilgiyi haberimizde bulabilirsiniz. 

KOVA BURCU ÖZELLİKLERİ

KOVA BURCU GRUBU

Hava grubundan olan Kova burçları, türünde sabitlik özelliğini bulundurmaktadır.

KOVA BURCU YÖNETİCİ GEZEGENİ

Satürn, Uranüs

KOVA BURCU RENGİ

Koyu mavi, gece mavisi, yeşil

KOVA BURCU UĞURLU TAŞI

Yeşim

KOVA BURCU UĞURLU SAYISI

4

KOVA BURCUNUN ŞANSLI GÜNÜ

Pazar

KOVA BURCUNUN ANLAŞTIĞI BURÇLAR

 İkizler, Terazi, Aslan

KOVA BURCUNUN ANLAŞAMADIĞI BURÇLAR

Yengeç, Boğa, Koç

KOVA BURCUNUN SEVDİĞİ ŞEHİRLER

Hamburg, Buenos Aires, Salszburg

KOVA BURCUNUN METALİ

Alüminyum

KOVA BURCUNUN ÇİÇEKLERİ 

Kardelen Çiçeği

KOVA BURCUNUN AĞAÇLARI

Armut, şeftali, ayva

KOVA BURCUNU TANIMLAYAN SÖZ

'Kendimi insanlıkta arıyorum'

Kova Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

KOVA BURCUNUN KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Sevecen, arkadaş ve dost canlısı olsalar da Kova burcundaki kişilere ulaşmak oldukça zordur. Yenilikçi ve sıradışı gözükseler bile inatçı ve sabit fikirlidirler. Hayal güçleri sınırsızdır. Özgürlüklerine daima bağlı ve dik kafalıdırlar. Dünyadaki herkesin aynı şartlarda yaşamalarını isterler. Marjinal bir tutum sergilerler.

Kova Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

KOVA BURCU FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Genellikle düzgün bir vücuda sahip olan Kovalar, orta veya uzun boylu kişilerdir. En belirgin özellikleri açık sarı açları ve koyu ren gözleridir. Sporu yaşam tarzı olarak benimseyen Kova insanının metabolizması çok hassastır. 

KOVA BURCU KADINI

Sosyal yaşamlarında ortamlara çok iyi uyum sağlayan Kova burcundaki kadınlar, her zaman hareketli ve eğlenceli kişilerdir. Arkadaş canlısı tavırları çok iyi olsa da evlilik konusunda oldukça sıkıntılar çekmektedirler. Eş seçimleri zordur. Çocuklarına anne olmayı beceremeseler de çocukları onları çok sever. Aşk yaşantısı sürekli değişkenlik gösterir. Değişen hayat koşullarına kolay adapte olurlar. Gerçek dostlarını asla bırakmazlar ve her daim korurlar. Farklı ve sıradışı bir tarzları vardır. 

KOVA BURCU ERKEĞİ

Yaşamı asla hafife almayan bu erkekler, zekaları ve pratiklikleri ile  her işin üstesinden gelmeyi başarırlar. Hayat onlara öyle deneyimler yaşatmıştır ki kimse onun aklından neler geçtiğini tahmin edemez. Her şeyi kontrol altında tutarak sonuca en kısa yoldan ulaşırlar. Olaylara temkinli yaklaşarak ayrıntılara dikkat ederler. Zevk ve konforuna çok düşkün olan bu erkeklerin sosyal çevreleri oldukça kalabalıktır.

Kova Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

KOVA BURCUNUN AŞK HAYATI NASILDIR?

Kova burcundaki bir kişiye aşık olmak istiyorsanız ilk önce onun sosyal çevresindeki kişileri tanımanız lazımdır. İlişkilerinde soğuk birisi gibi davransa da sevdiği kişi onun için çok önemlidir. Kişi de dış görünüşe fazla önem vermez. İlişkilerinin başlangıcında mesafeli olarak davranır. Hemen aşka kapılmaz. Özgürlüğüne karışılmasından hoşlanmaz. Fazla samimiyetten hoşlanmaz.

KOVA BURCUNUN İŞ HAYATI NASILDIR?

Kendine has tavrıyla gerçekçi ve entellektüel kişiliği iş yerinde herkesi kendine hayran bırakır. Sınır tanımaz hayal gücüyle muhteşem bir üretkenliğe sahiptir. Kendi fikir ve değerlerine sonuna kadar sahip çıkar. Aldığı radikal kararlarla çevresinde bulunduğu kişileri şaşırtabilir. Sürekli değişim içinde olan bu kişilerle bilgi alışverişine sonuna kadar hazır olmalısınız.

KOVA BURCUNUN SAĞLIK HAYATI NASILDIR?

Metabolizmaları çok hassah olan Kovalar, vücutlarına çok değer verir. Ufak bir rahatsızlık da doktorun kapısını çalarlar. Düzenli spor yaptıkları için formları oldukça iyidir. Farklı aktivitelere katılarak hareketliliklerine hareket katarlar.

Kova Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

YÜKSELEN BURCU KOVA OLANLAR

Hümanist olan bu kişiler çevresindeki kişilere oldukça değer verirler. Sa ve temizliklerinin yanı sıra en dikkat çeken özellikleri ise dürüstlüktür. İçten davranışları aşk hayatında da olumlu yönde etki yapar. Tutkulu bir aşıktır ve sevgini el üstünde tutar. Bu kişiler sanata ve bilime çok önem verir. Pozitif bir ruha sahiptirler ve arkadaşları tarafından güven timsalidir.

KOVA BURCUNDAKİ KİŞİLER NELERİ SEVER?

Teknolojiyle içli dışlı olan bu kişilere Mp3 çalar, teleskop, elektronik aletler, film DVD'leri, mutfak robotları, bilgisayar ve telefon aksesuarları güzel birer hediye olabilir.

KOVA BURCU OLAN ÜNLÜLERİ

Kova burcu ünlülerinden bilinen kişiler;

Esin Maraşlıoğlu, Serdar Ortaç, Tuğba Özay, Bertolt Brecht, James Dean, Federico Fellini, Paul Newman, Franz Schubert, Jules Verne, Eva Braun, Mia Farrow, Sylvia Krystel, Ajda Pekkan, Candan Erçetin, Harika Avcı, Mehmet Ali Erbil, Rauf Denktaş, Charles Darwin; Charles Dickens, Clark Gable, Abraham Lincoln, Norman Mailer, Ronald Reagan, Franklin Roosevelt, John Travolta, Nastassia Kinski, Wolfgang Amadeus Mozart...

Okan Gül
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
0
0
1
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT