1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Okullar 31 Ağustos'ta açılacak mı? Bakan Selçuk resmen açıkladı

Okullar 31 Ağustos'ta açılacak mı? Bakan Selçuk resmen açıkladı

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, Bakan Fahrettin Koca başkanlığında saat 17.00'de toplandı. 31 Ağustos'ta açılması planlanan okulların durumunun da görüşüldüğü toplantı sonrası Milli Eğitim Bakanı Selçuk yaptığı açıklamada "31 Ağustos'ta uzaktan eğitim başlayacak. Yüz yüze eğitime 21 Eylül'de geçilecek" dedi

Okullar 31 Ağustos'ta açılacak mı? Bakan Selçuk resmen açıkladı

Koronavirüs Bilim Kurulu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son durum ile 31 Ağustos'ta açılması planlanan okulların durumu hakkında görüşmek için saat 17:00'da toplandı. 

Bakan Fahrettin Koca başkanlığında yapılan toplantı sonrası Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamalarından satır başları:

"Biz eğitimciler sınıfımızdaki her bir öğrenicinin gözünün içine bakar derse öyle başlarız. Bunun böyle devam etmesi için herkesi sorumlu olmaya devam ederek okulları birlikte açaçağız dedik.

Hazırlıklarımızı ve standartlarımızı tamamladık. Uzun süreden beri Sağlık Bakanlığımız ve 2021 eğitim öğretim yılını nasıl başlayacağımız ile ilgili karalarımızı olgunlaştırdık. Bilim Kurulumuzun tavsiye kararları neticesinde aşamalı, kademeli eğitim öğretim yılına başlıyoruz. 

31 Ağustos'ta uzaktan eğitim başlayacak. Yüz yüze eğitim 21 Eylül'de geçilecek. İsteyen özel okullar 17 Ağustos'tan itibaren uzaktan eğitime başlayabilecek.

Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz velilerimiz için de hazırlanan bu klavuzlarımızın takibi öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz tarafından takip edilecek.

21 Eylül'den itibaren eğitimin başlaması konusunda Bilim Kurulu'muzun tavsiyesi oldu. Hangi yaşların başlaması konusunda Bilim Kurulu'muzun tavsiyesi olacak. Sınava giren öğrencilerimizle ilgili olarak müfredat içeriği ve onların çalışmalarına destek olmak için planlamalar yapıyor.

(Kovid-19 tedbirleriyle başlayacak yeni eğitim-öğretim yılı) Bakanlık olarak tüm süreç boyunca sahada ve okullarımızda olacağız.

Okullar 31 Ağustos'ta açılacak mı? Bakan Selçuk resmen açıkladı

Klavuz çerçevesinde velilerimiz ve öğretmenlerimiz için bir takım rehberler hazırladık ve bunların ne şekilde uygulanacağı konusunda ayrıntısını devam ettireceğiz. Tenefüslerde ve neyi ne yapacakları bu klavuzlarda yer alıyor.

Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz velilerimiz için de hazırlanan bu klavuzlarımızın takibi öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz tarafından takip edilecek.

Kritik toplantı başladı! Okullar 31 Ağustos'ta açılacak mı?

Okulların hijyenini sağlamak için personel alımları da devam ediyor. Okullarımızla ilgili ihtiyaç kalemleri tek tek çıkarılmıştır. Nelere ihtiyaç olunduğu somut olarak ortaya konulmuş ve takibi de devam ediyor."

Tayfun Altuntaş
Haberler, Son Dakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT