1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. Kurtköyspor Kulübü kongresi mahkemelik oldu
Kurtköyspor Kulübü kongresi mahkemelik oldu

Kurtköyspor Kulübü kongresi mahkemelik oldu

5 Haziran Pazar günü gerçekleşen Kurtköyspor kulübünün Olağan kongresi usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle yargıya taşındı.

5 Haziran Pazar günü gerçekleşen Kurtköyspor kulübünün Olağan kongresi usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle yargıya  taşındı. 

“Kurtköyspor Kulübü Yeniden Önder Akpınar dedi” başlıklı haberimizin ardından gazetemize arayarak bilgi veren başkan adayı İsmail Akçay, Kongrede usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle kongrenin iptal edilmesi için yargıya başvurduğunu belirtti.

Açıklamasında usulsüzlüklerin kongreye 4 kala haber verilerek başladığını belirten Akçay, Kongre günü delege kartlarının hiçbir kimlik kontrolü yapılmadan gelmeyenlerin yerine gelen misafirlere dağıtıldığını” belirtti.

Divan başkanlığı seçiminde usulsüzlük yapıldığını anlatan Akçay,  Divan başkanlığının tarafsız kişilerden oluşması gerekirken tüm itirazlarımıza rağmen Önder Akpınar’ın yönetim listesinde olan bir ismin divan başkanı olmasına itiraz dilekçemizi verip divanın yeniden seçilmesi gerektiğini söyledik.  Divan  başkanı “istifa ediyorum” diye delegelere sözlü olarak söylemesi üzerine  itiraz ettik. Yazılı dilekçeyle Önder Akpınar’ın listesinden istifa etmesi gerektiğini söylememize rağmen başkan ve heyeti devam ederek bizim itiraz dilekçemize itibar etmeden devam etti.” Dedi.

Bir gün sonra yerel gazetelerde çıkan haberlerden divan başkanı ve ekibinin Önder Akpınar’ın  yönetim kurulu listesinde olduğunu gördüğünü kaydeden Akçay, Tabi yanlı taraflı divandan da beklediğimiz üzere bizlere kongre gündeminde aday olan kişilere kendini tanıtma ve demokratik hak olan konuşma hakkımızı elimizden alma gayreti içinde oldu. Bizlerin ve oradaki duyarlı delege ve misafirlerin araya girmesi ile kavgaya ramak kala, Önder Akpınar divan başkanına” tamam söz hakkı verebilirsin” emriyle konuşma yapabildik .”dedi.

2016-06-09-photo-00000005.jpg

Adaletsizlik baskı ve dayatmalar bundan sonrada artarak devam ettiğini söyleyen Akçay,  Divan başkanı ve üyeler Önder Akpınar’ın emrinde o ne derse onun yapıldığı bir kongreye döndü yönetmelik ve yasanın çok açık olduğu gizli oylama açık tasnif olması gerekirken açık oylama kararı alan divan başkanlığına yazılı itirazımızı yine yaptık. Bu itirazımızı gündemlerine dahi almadan oylamaya geçilmesi üzerine oylamaya katılmama kararı aldık ve oylamaya katılmadık. Bu bağlamda 06 Haziran Pazartesi günü Anadolu adliye sarayına giderek yürütmeyi durdurma  ve konrenin iptali için dava açtık” diye konuştu. - Haber :Yusuf SARAY

img_3048.png2016-06-09-photo-00000004.png

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
    İlgili Haberler