1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak?

Üniversite öğrencilerine önemli bir gelir olan KYK burs ve kredi sonuçlarının açıklanma tarihi merak ediliyor.

KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak?

Geçtiğimiz yıllarda 13 Kasım tarihinde açıklanan kredi ve burs sonuçları, öğrenciler ve aileleri tarafından büyük merak konusu.

KYK burs sonuçları hakkında şimdilik Kredi Yurtlar Kurumu'ndan yapılan bir açıklama yok fakat geçen yıl açıklanan tarih ipucu veriyor. Peki KYK burs ve kredi başvuru sonuçları ne zaman açıklanır?

BAŞVURULAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK burs ve kredi sonuçları hakkında bir açıklama gerçekleşmedi. Ancak geçmiş dönemlerin tarihleri açıklanma tarihi hakkında ipucu veriyor. Geçtiğimiz yıl başvuru 15 Ekim tarihinde gerçekleştirilmiş ve sonuçlar 13 Kasım tarihinde açıklanmıştı. Tarih aralıklarına bakıldığında sonuçların Kasım ayının ikinci haftasında açıklanması bekleniyor.

DERS ORTALAMASI ÖNEMLİ

urs/öğrenim kredisi alan öğrencilerin başarı durumları YÖK Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden sorgulanmaktadır. Hazırlık sınıfı öğrencileri hazırlık sınıfını geçerek bir üst sınıfa başlamaları, diğer sınıflarda ise 4′ lük sistem üzerinden diploma notu 2 ve üzeri, 100′ lük sistem üzerinden diploma notu 53,33 ve üzeri olan öğrenciler başarılı olarak değerlendirilmesi hususu Kurum Yönetim Kurulu tarafından karara bağlanmıştır. Diploma notu bu puanların altında kalan veya hazırlık sınıfını geçemeyen öğrencilerin bursu öğrenim kredisine dönüştürülmektedir.

HABERE YORUM KAT