1. HABERLER
  2. SPOR
  3. Küme düşmenin kaldırılması talep edildi!

Küme düşmenin kaldırılması talep edildi!

Kulüpler Birliği Vakfı, sezon sonunun ardından geçtiğimiz sezonun değerlendirmesini yapmak üzere toplandı. Toplantı da Kayserispor, Yeni Malatyaspor ve Ankaragücü, ligden düşmenin kaldırılmasını talep etti.

Küme düşmenin kaldırılması talep edildi!

Kulüpler Birliği Vakfı'nın toplantısı çeşitli gündem maddelerini görüşmek üzere toplandı. Kulüpler Birliği Vakfı, sezon sonu değerlendirmesi ve çeşitli gündem maddelerini görüşmek üzere bir araya geldi. Sosyal mesafenin korunması adına Beşiktaş'ta bir otelde düzenlenen toplantıya, Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi ve Hukuk İşleri Sorumlusu Mehmet Baykan ve 18 Süper Lig kulübü başkan ve temsilcileri katılım gösterdi. Ayrıca yapılan toplantıya Süper Lig'e yeni yükselen Büyükşehir Belediye Erzurumspor Başkanı Hüseyin Üneş ve Hatayspor Başkan Vekili Aydın Toksöz katılım gösterdi.

Toplantıda görev süresi dolan Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil'in başkanlığa devam edip etmeyeceğinin yanı sıra, sezon sonu değerlendirmesi, yeni yabancı kuralı gibi konular ele alınacak.

Küme düşmenin kaldırılması talep edildi!

LİGDEN DÜŞMENİN KALDIRILMASI TALEP EDİLDİ

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Kulüpler Birliği başkanı Mehmet Sepil, "Ligi son 3 sırada bitiren Kayserispor, Yeni Malatyaspor ve Ankaragücü, ligden düşmenin kaldırılmasını talep etti. Toplantıda, kulüplerin tamamı bu konuda ortak görüşte birleşti." ifadelerini kullandı. 

Mehmet Sepil, "Kulüpler Birliği olarak TFF'ye küme düşmenin kaldırılması yönünde tavsiye kararında bulunacağız. 18 kulübün tamamı, hatta Hatayspor ve Erzurumspor'la birlikte 20 kulübün ortak kararıdır bu." açıklamasını yaptı.

"YABANCI KURALINI ERTELEME TEKLİFİ YAPACAĞIZ"

Sepil, yabancı kuralının da görüşüldüğünü belirterek, "Yabancı kuralında her kulübün farklı görüşü var. Bu da doğal. Ancak ortak görüş, bu uygulama çok hızlı verildi. Bu sene kulüplere hiç faydası yok, aksine ekonomik zararı var. Federasyona bu kuralı 1 yıl erteleme teklifi yapacağız" şeklinde konuştu.

Mehmet Sepil'in açıklamalarından satır başları:

"Önümüzdeki yıllarda 20 takımlı bir ligin sağlanabileceğini düşünüyoruz. Bu konudaki müracaatımızı, federasyonumuza ileteceğiz."

"Harcama limitleri, kulüplerin ihtiyacını karşılamıyor. 2020/21 sezonunda birçok kulüp sıkıntıya girecek. Bu uygulama, dünyada hiçbir uygulamaya benzemiyor ve örneği yok. Tüm kulüpler olarak federasyona endişelerimizi ileteceğiz."

"Süre bulamayan gençlerin yer alacağı rezerv lig konusunda da anlaştık. Bunu da federasyona ileteceğiz."

Onur Çelik
Spor Editörü
HABERE YORUM KAT