1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Mahmut Tanal kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Mahmut Tanal koronavirüse mi yakalandı?

Mahmut Tanal kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Mahmut Tanal koronavirüse mi yakalandı?

Türkiye Büyük Millet Meclisinde koronavirüs şüpheleri artıyor. Geçtiğimiz dönemlerde Meclis çalışanlarının Kovid-19'a yakalanmalarının ardından milletvekillerine de sıçradı. Mahmut Tanal'ın koronavirüs şüphesiyle hastanaye kaldırılması korkuları arttırdı.

Mahmut Tanal kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Mahmut Tanal koronavirüse mi yakalandı?

Koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırılan CHP'li Mahmut Tanal hakkında merak edilenleri haberimizde bulabilirsiniz. İşte detaylar...

MAHMUT TANAL KİMDİR? NERELİ? KAÇ YAŞINDA?

Siyasetçi Tanal, 1961 yılında Mustafa ve Keziban çiftinin oğlu olarak Şanlıurfa Hilvan'da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitim gördü.

İstanbul Barosuna kayıtlı avukat olan Mahmut Tanal, TBB Delegelik görevini yerine getirdi. Serbest avukat olarak çalışmalar da yürüttü ve Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türk Ceza Hukukçuları Derneği, Türk Hukuk Kurumu Derneği, Tüketiciyi Koruma Derneği üyeliklerinde bulundu.

24, 25 ve 26. Dönemde CHP'den İstanbul Milletvekili seçilen CHP'li Tanal, Aile Bütünlüğünün Korunması Araştırma Komisyonu Üyeliği ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu. Orta düzeyde Almanca bilen Tanal, bekâr ve 2 çocuk babasıdır.

KORONAVİRÜSE Mİ YAKALANDI?

Türkiye'nin önemli gündem konularından olan çoklu baro düzenlemesi Meclis Adalet Komisyonu'nda görüşülmeye başlandı. Görüşmeler kaldığı yerden bugün devam edecek. Öte yandan  dün gerçekleştirilen toplantı sırasında rahatsızlanan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal hastaneye kaldırıldı. Tanal, komisyon görüşmeleri esnasında milletvekili arkadaşlarına, terlediğini ve boğazının ağrıdığını söyledi.Bunun üzerine CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve bir grup milletvekili Tanal'ı koronavirüs testi yapılması için Meclis revirine götürdü.Test yapılan Tanal, kontrolün ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.Yaşanan olay üzerine Tanal'ın komisyonda oturduğu koltuk dezenfekte edildi.

HABERE YORUM KAT