1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Maltepe'de askeri alanda korkutan yangın!

Maltepe'de askeri alanda korkutan yangın!

Maltepe'de askeri alanda arazide otların tutuşması sonucu yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangına müdahale etmek için çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin çalışması sürüyor.

Maltepe'de askeri alanda arazide otların tutuşması sonucu çıkan yangına itfaiye ekipler müdahale ediyor. 

İstanbul'un Maltepe ilçesinde bir askeri arazide otların tutuşması sonucu yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle alevler kısa sürede yayılırken, ihbar üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye erlerinin yangını söndürme çalışması devam ediyor. Yangın sebebiyle oluşan yoğun duman çevre ilçelerden görülüyor.

Edinilen bilgiye göre, Aydınevler Mahallesi'nde saat 16.30 sıralarında bir askeri arazide otların tutuşması sonucu yangın çıktı. Alevler kısa sürede yayılırken ihbar üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi.

İtfaiye ekiplerinin kışla içerisinde poligon ve inşaat alanı ile Başıbüyük Mezarlığı'na yakın bölgede yangını söndürme çalışması sürüyor. Yangının mezarlığa sıçramaması için de yoğun çaba harcayan ekipler, alevlerin söndürüldüğü noktalarda soğutma çalışması yapıyor.

Yaklaşık 2,5 saat süren yangına ilçe itfaiyesinin yetersiz kalması nedeniyle Anadolu Yakası'ndaki tüm ilçe itfaiyelerinden destek istendi. Bölgeye tankerlerle su takviyesi yapılıyor. Alevlerden etkilenen bir kişiye, kışlaya ambulansla giren sağlık ekiplerince müdahale edildi. Yangın sebebiyle oluşan yoğun duman çevre ilçelerden görülüyor.

Maltepe'de askeri alanda korkutan yangın!Maltepe'de askeri alanda korkutan yangın!

Okan Gül
Video Editörü
HABERE YORUM KAT