1. HABERLER

  2. MALTEPE

  3. Maltepede Yeni Dönem Başlıyor

Maltepede Yeni Dönem Başlıyor

Maltepede Yeni Dönem Başlıyor

Maltepede yeni dönem başlıyor.

30 Mart Yerel Seçimleri sonucu Maltepe Belediye Başkanı seçilen Ali Kılıç devir teslim töreniyle göreve başladı. Mazbatasını aldıktan sonra başkanlık makamında düzenlenen devir teslim törenine katılan Ali KILIÇ, eski başkan Prof. Dr. Mustafa Zengin'den belediye başkanlığı görevini teslim aldı.

Bölge Gündem Gazetesi Olarak Ali Kılıç'a bu görevin hayırlı olmasını diliyoruz.

Ali Kılıç Kimdir ?

1964 yılında Tunceli Pülümür’de doğdum. Lise yıllarımı siyasal fırtınalar içinde geçirdim. 1980’de yurtdışına çıktım. Almanya’da bir yandan eğitimimi tamamladım, bir yandan da dünya görüşüm ve hayat felsefemle örtüşen bir meslek olan gazeteciliğe başladım.

Uzun yıllar Milliyet Gazetesi Münih Temsilciği yaptım.

Yurttaşlarımızın sorunlarını içinde bulunduğumuz topluma duyurarak inancı, kimliği, cinsiyeti, görüşü, ne olursa olsun ezilen, sömürülen kitlelerin acılarına ortak olmaya, sorunlarını çözme doğrultusunda katkı sağlamaya çalıştım.

Bu süreçte, insanlığa en büyük acıları yaşatan savaş gerçeğiyle genç yaşta karşılaştım.

Romanya, Afganistan ve Yugoslavya’daki savaşları gazeteci olarak yakından takip ettim.

Avrupa’nın en güçlü göçmen örgütü olarak kabul edilen Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu’nda Genel Başkanlık görevini devraldığımda, henüz 30 yaşındaydım. Daha sonra da Türk–Alman Dostluk Federasyonu Kurucu Genel Başkanı olarak, yabancı düşmanlığı ve ırkçılığa karşı toplumsal mücadeleyi örgütlü olarak yükselttik.

Avrupa’daki sosyalist ve sosyal demokrat düşüncenin unutulmaz liderlerinden Federal Almanya eski Başbakanı Willy Brandt’ın Genel Başkanlığı döneminde Alman Sosyal Demokrat Partisi’nin Gençlik Kolları’nda başlayan siyasal yaşamımı, “Ne ezilen ne ezen, insanca hakça bir düzen” ilkesinin ülkemde egemen olması için Türkiye’ye taşıdım.

Türkiye ve Dünya’da geniş yankı bulan, Yüzyılın Soygunu Davası olarak lanse edilen Deniz Feneri e.V Davası’nın takipçisi oldum. Almanya’da görülen davayı Türkiye gündemine taşıyarak ülkemizdeki uzantılarına ulaşılması için kamuoyu oluşturulmasına katkıda bulundum ve yurttaşlarımızın sömürülmek istenen alın terlerine her türlü baskıya rağmen sahip çıktım ve savundum.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 1. Bölge Milletvekili Adayı, Parti Meclisi Üyesi, Merkez Yürütme Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Danışmanlığı görevlerini onurla yaptım, halen Yurtdışı Örgütlenme Koordinatörlüğü görevini sürdürmekteyim.

Bugün ise, insan odaklı sosyal demokrat belediyeciliği hayata geçirecek bir kadro ile, önce ilçe örgütümüzü kucaklayarak halkın taleplerini çözen, toplumsal sorunlara duyarlı, halktan kopuk değil, halk için hizmet anlayışını benimseyen bir anlayışla Maltepe’deyim, Maltepeliyim.

Umudumuz olan gençlerimiz, birikimli yetişkinlerimiz ve toplumun omurgası kadınlarımız ile el ele daha yaşanılır daha çağdaş bir gelecek inşa etmek üzere onur duyacağım desteğinizi bekliyorum.

Güzel ilçemizin Maltepe Belediyesi’ni yönetmeye aday bir arkadaşınız, kardeşiniz olarak sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Ali KILIÇ

Etiketler :

HABERE YORUM KAT