1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Maskeler eczane, market ve internette satılabilecek

Maskeler eczane, market ve internette satılabilecek

Corona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında maske satışları yasaklanıp tek bir noktadan kod ile ücretsiz dağıtımına başlanmıştı. Yaşanan aksaklıklar nedeniyle tekrardan satışına başlanacağını açıklandı. CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova canlı yayında maske satışına ilişkin edindiği bilgileri aktardı.

CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova canlı yayında yaptığı açıklamada, maskelerin yeniden eczane, market ve internet üzerinden satışların gerçekleşeceğini belirtirken, fırsatçılığın önüne geçilmesi için de fiyatlarda bir üst sınır olacağını ifade etti.

Corona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında maske satışının yasaklanmasının ardından maskeler devlet eliyle ücretsiz dağıtılmaya başlanmıştı. Vatandaşlar telefonlarına gelen kod ile eczanelere gidip maskelerini temin edebiliyordu. Ancak kod gelmemesinden şikayet eden bazı vatandaşlar, maske ulaşımında aksaklıklar yaşadı. Bunun üzerine maske satışına tekrar izin verilirken satışın nasıl yapılacağı merak konusu oldu.

CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova maskelerin yeniden eczane, market ve internet üzerinden satışların gerçekleşeceğini belirtirken, fırsatçılığın önüne geçilmesi için de fiyatlarda bir üst sınır olacağını ifade etti.

 

FIRSATÇILIĞIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN..

CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova, canlı yayında maske satışına ilişkin kulis bilgilerini paylaştı. Maske satışında fırsatçılığın önüne geçilmesi için fiyatlarda bir üst sınır olacağını belirten Canova, eczane, market ve internet üzerinden maske satışı yapılacağını söyledi.

Canova canlı yayında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

''Edindiğim ilk bilgilere göre eczanelerde satışı gerçekleşecek. Bunun dışında marketlerde de maske satılabilecek. Birçok yerde maske satışı olacağı bilgisini edindim. İnternet üzerinden, alışveriş portallarından da maske satılacak. Tabi bir fiyat üst sınırı olacak ve farklı maske tipleri için standartlar belirlenecek.''

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT