1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Mehmet Ceyhan hasta mı? | Sağlık durumu nasıl? | Mehmet Ceyhan kimdir?

Mehmet Ceyhan hasta mı? | Sağlık durumu nasıl? | Mehmet Ceyhan kimdir?

H. Ü. Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı, Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Mehmet Ceyhan konuk olduğu bir televizyon programında rahatsızlandı. Ceyhan canlı yayınlanan programdan ayrıldı. Peki Mehmet Ceyhan hasta mı? | Sağlık durumu nasıl? | Mehmet Ceyhan kimdir? İşte detaylar..

Mehmet Ceyhan hasta mı? | Sağlık durumu nasıl? | Mehmet Ceyhan kimdir?

H. Ü. Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı, Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Mehmet Ceyhan canlı yayınlanan bir televizyon programına katıldı. Ceyhan rahatsızlanması nedeniyle programdan ayrıldı. Peki Mehmet Ceyhan hasta mı? | Sağlık durumu nasıl? | Mehmet Ceyhan kimdir?  İşte ayrıntılar...

MEHMET CEYHAN HASTA MI?

Canlı yayınlanan bir televizyon programına katılan H. Ü. Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı, Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Mehmet Ceyhan programda rahatsızlandı.Ceyhan programdan ayrılmak durumunda kaldı.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'ın canlı yayından ayrılması sonrası verilen aranın ardından programın sunucusu Ceyhan'ın sağlık durumuna ilişkin konuştu.

MEHMET CEYHAN SAĞLIK DURUMU NASIL?

Sunucu şunları söyledi:

"Tam anlamıyla durumuna dair net bir bilgi edinemedik. Sağlık ekiplerinin de müdahalesi söz konusu. Malumunuz Ankara stüdyosundaydı Prof Dr. Mehmet Ceyhan. Kendisi aşı ile, salgın ile salgın başladığından bu yana bütün sorularımızı cevaplayan, Türkiye kamuoyunun da güvenle takip ettiği uzman bir isim. Rahatsızlandı birkaç dakika öncesinde. Geride bıraktığımız arayı da o sebeple vermiştik. Bir an önce kendisinden iyi haber alıp sizlerle paylaşmak istiyoruz. Şöyle söyleyelim, şimdi bir hafif baş dönmesi olmuş hocamıza o yan stüdyoda. Şu an ambulans girmek üzere binaya. Hocamız şu anda ambulansla hastaneye gidiyor. Şuuru, bilinci yerinde. Gün boyunca çok toplantılara katıldığını, yorgun olduğunu söyledi hoca. Gereken tıbbi yardım yapılıyor şu anda."

 

Mehmet Ceyhan hasta mı? | Sağlık durumu nasıl? | Mehmet Ceyhan kimdir?

Gazeteci Zafer Arapkirli sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım ile Mehmet Ceyhan'a geçmiş olsun dileklerini iletti. Arapkirli paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"GEÇMİŞ OLSUN MEHMET HOCA

Aylardır TV’den TV’ye koşarak kamuoyunu aydınlatan, bilgilendiren, sorularımızla yorduğumuz değerli bilim insanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan rahatsızlanmış. Ülsere bağlı Mide kanamasından söz ediliyor.

Acil şifalar hocam"

Mehmet Ceyhan hasta mı? | Sağlık durumu nasıl? | Mehmet Ceyhan kimdir?

MEHMET CEYHAN KİMDİR? 

Prof.Dr. Mehmet Ceyhan 1981 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çocuk sağlığı ve hastalıkları ihtisasına başladı ve 1985 yılında ihtisasını tamamladı. 1983-1985 yıllarında Beslenme ve Metabolizma Ünitesi’nde yaptığı çalışmalar sonucu, bu dalda bilim uzmanlığı derecesi aldı.

Askerlik hizmetini Adana Askeri Hastanesi’nde 1985-1987 yıllarında, zorunlu hizmetini ise 1987-1989 yıllarında Ankara Etimesgut Devlet Hastanesinde yerine getirdi. 1988 yılında çocuk sağlığı ve hastalıkları doçenti oldu. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ünitesi’nde öğretim üyesi olarak göreve başladı ve Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları yandal ihtisası yaptı. 1995 yılında çocuk sağlığı ve hastalıkları profesörü oldu.

1998 yılında A.B.D’nde Cincinnati Childrens Hospital’da, Çocuk Enfeksiyon Bölümü’nde çalıştı. Dr. Ceyhan 1985 yılında Gürson Çocuk Sağlığı Vakfı, Cihat Tahsin Gürson Araştırma Ödülü’nde birincilik, 1986 yılında ikincilik; 1988 yılında ise Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) teşvik ödülünü kazandı.

İmmünizasyon serolojik ve klinik etkinliği, enfeksiyon hastalıklarının moleküler genetik yöntemlerle tanımlanması, enfeksiyon epidemiyolojisi ve bakterilerde antibakteriyal ilaç genlerinin tanımlanması üzerinde çalışmaktadır. Halen Enfeksiyon Hastalıkları Derneği ve Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Derneği’nin başkanlıklarını ve Pediatri Uzmanlık Akademisi Derneği’nin genel sekreterliğini yürüten Dr. Ceyhan, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı olarak çalışmaya devam etmektedir.

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT