Meral Akşener'in Siirt ziyaretinde "Bulunduğunuz yer Kürdistan'dır" demişti! O esnaf gözaltına alındı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Siirt ziyaretinde "Şu an sizin bulunduğunuz yer 'Kürdistan'dır ama ne yazık ki Meclis'te bu 'Kürdistan' inkar ediliyor." sözlerini kullanan esnaf Cemil Taşkesen hakkında "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan soruşturma başlatıldı. Taşkesen soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Meral Akşener'in Siirt ziyaretinde "Bulunduğunuz yer Kürdistan'dır" demişti! O esnaf  gözaltına alındı

Siirt İl Emniyet Müdürü Halit Aziz Yılmaz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda," İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Kurtalan ilçesindeki esnaf ziyareti esnasında  terör örgütü propagandası yapan C.T. isimli şahıs, başlatılan soruşturma kapsamında, 29.10.2021 tarihinde ikametinde yakalanarak gözaltına alınmış olup, işlemleri devam etmektedir." ifadelerini kullandı.

 

 

BAŞSAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Esnaf Cemil Taşkesen, "Dilimiz inkar ediliyor, kimliğimiz inkar ediliyor, 'Kürdistan' inkar ediliyor. Biz buna karşıyız. Şu an sizin bulunduğunuz yer 'Kürdistan'dır ama ne yazık ki Meclis'te bu 'Kürdistan' inkar ediliyor." sözlerini kullanmıştı.

Meral Akşener ise bu sözler üzerine şöyle demişti:

"İnsanların Kürt, Türk, Alevi, Sünni olması etnik aidiyetleridir. Dini aidiyetlerine, mezhepsel aidiyetlerine herkes saygı duymak zorundadır. Sen, 'Burası Kürdistan' diye tariflersen... Ben başından beri bir şey söylüyorum. Biz bu ülkenin sınırları içerisinde bir bütün müyüz, değil miyiz? Sorunun cevabı bir. O cevabı da verecek olan hem sensin hem benim. Ben Türk'üm, sen Kürt'sün. Dolayısıyla bir Kürt'le bir Türk'ün vereceği bir cevaptır. Diyeceğim ki 'Cemil, bu coğrafyada, bu Anadolu coğrafyasının bir bütün olarak, ta Edirne'den Kars'a denir ya, oraya kadar olan sistemin içinde pek çok etnik aidiyet var, pek çok dini, yani Müslümanlığın içinde farklı farklı inançlar var, mezhepler var. Bunlarla ilgili biz bir miyiz, bütün müyüz? Sen buna 'evet' diyorsan... Seni inkar eden yok. Onu böyle kabul etmem mümkün değil. Bu ayrışmadır. Bunu kabul etmem mümkün değil."

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bu olay sonrası Kurtalan Cumhuriyet Başsavcılığınca "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan soruşturma başlatıldı.

Polis ekipleri, soruşturma kapsamında Taşkesen'i adresinde gözaltına aldı. Şüphelinin, emniyetteki işlemleri sürüyor.

 

Meral Akşener'in ziyaretinde Bulunduğunuz yer Kürdistan'dır demişti! O esnaf Cemil Taşkesen gözaltına alındı

0
0
0
0
0
0
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN