1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Mert Yağız'ın görüntüleri ortaya çıktı! Şırıngalı çikolatan ölmüştü

Mert Yağız'ın görüntüleri ortaya çıktı! Şırıngalı çikolatan ölmüştü

Ankara'da 7 yaşındaki Mert Yağız Köksal, şırıngalı çikolata yerken kapağının boğazına kaçması sonucu hayatını kaybetmişti. Talihsiz çocuğun hayatını kaybetmesinden önce yaşananlar ortaya çıktı. Ortaya çıkan kamera görüntülerinde, Mert Yağız'ın boğazını tuttuğu ve tıkandığı yönünde hareketlerde bulunarak yere yığıldı göründü.

Ankara'da 7 yaşındaki ilkokul öğrencisi Mert Yağız Köksal, okul kantininden aldığı şırıngalı çikolatayı yerken kapağının nefes borusuna kaçması sonucu hayatını kaybetmişti. Talihsiz çocuğun ölümüne neden olan şırıngalı çikolatalar da piyasadan toplatılmıştı. Mert Yağız Köksal'ın ölümünün ardından yeni görüntüler ortaya çıktı. Ortaya çıkan görüntülerde Mert Yağız'ın okul müdürünün yanına gittiği ve boğazını tuttuğu görülüyor.

Mert'e müdahale eden doktorun ifadesinde ''Bana epilepsi krizi geçirdiği söylendi. Ben epilepsi krizi geçirdiğini düşündüm. Boğazında bir cismin takılı olduğu söylenmedi. O nedenle buna yönelik bir müdahalede bulunmadık'' dediği öğrenildi.

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

A Haber'in yayınladığı görüntülerde Mert Yağız Köksal, önce okul müdürünün odasına gidiyor. O esnada Mert'in boğazını tuttuğu da görülüyor. Daha sonra hademeye boğazının tıkandığı yönünde hareketlerde bulunuyor ve Mert yere yığılıyor. Hademenin ifadesinde Mert'in epilepsi krizi geçirdiğini sandığı belirtiyor. Okulun karşısındaki sağlık merkezine götürülen Mert hayatını kaybetmişti. Müdahale eden doktorun ifadesinde ise ''Bana epilepsi krizi geçirdiği söylendi. Ben epilepsi krizi geçirdiğini düşündüm. Boğazında bir cismin takılı olduğu söylenmedi. O nedenle buna yönelik bir müdahalede bulunmadık'' dediği öğrenildi.

Kantinci ifadesinde ''6 Aralık'a kadar şırınga şeklinde çikolatayı sattık. Okul denetimlerinde bana bunun yasak olduğu söylenmedi'' demiş.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT