1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Meteroloji'den sağanak yağış ve fırtına uyarısı

Meteroloji'den sağanak yağış ve fırtına uyarısı

Meteroloji'den gelen haberlere göre Türkiye'nin belli bölgelerine sağanak yağış uyarısı geldi. İstanbul başta olmak üzere yurdun batı kesimlerinde şiddetli rüzgar ve fırtınanın etkili olması beklenirken İç Anadolu’nun güneyi ve Akdeniz Bölgesi için sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Meteroloji'den sağanak yağış ve fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından ülkenin genelinde yer yer yağış uyarısı verildi. Yapılan son tahminlere göre yurdun batı kesimleri için şiddetli rüzgar ve fırtına uyarısı yapıldı. Yine, Akdeniz Bölgesi ve İç Anadolu’nun güneyi için de sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Kırklareli’nin kıyı ilçeleri, İstanbul'un kuzey kesimleri, Denizli çevreleri, Antalya’nın batısının ve doğusunun iç kesimleri, Doğu Akdeniz'in Toroslar mevkii ile Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Marmara ve Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteroloji'den sağanak yağış ve fırtına uyarısı

HIZI 60 KM’Yİ BULAN RÜZGAR OLACAK


Genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

 

İSTANBUL °C, 30°C


Parçalı ve az bulutlu


İZMİR °C, 32°C


Parçalı ve az bulutlu


ANKARA °C, 31°C


Parçalı ve az bulutlu

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT